Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

23 yıl sonra gelen içtima!

23 yıl sonra gelen içtima!

1973/4 tertipler yıllar sonra Düzce’de bir araya gelerek içtima heyecanı yaşadı


Düzce’de bir araya gelen asker arkadaşlar, 23 yıl sonra ilk defa içtima aldılar.
Edinilen bilgiye göre, 23 yıl önce Babaeski’de askerliğini yapan 73/4 tertipler, yıllar sonra bir araya geldikleri Düzce’de buluştular. 15 asker arkadaşı, yıllar sonra birbirlerine ulaşarak 2 gün boyunca birlikte vakit geçirip hasret giderdiler.
Ayrılma günü geldiğinde ise Düzce şehirlerarası otobüs terminalinde Takım Komutanı Astsubay Abdil Uzundağ eşliğinde içtima alındı.
Adanalı Nihat Gürbaz, gazetecilere açıklamasında, yıllar sonra yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek,  “O kadar mutluyuz ki hiçbir zaman birbirimizi unutmadık. 2 gün boyunca 23 yıl öncesini yaşadık” dedi.
Abdil Uzundağ ise Babaeski’de çok güzel günlerinin geçtiğini anlatarak şöyle dedi:
“Bazı arkadaşlarımızla yıllar sonra karşılaştım. 23 yıl sonra güzel bir organizasyon tertip etmişler. Bizi burada ağırladılar. Karşılıklı güzel şeyler almış vermişiz demek ki bugünleri yaşadık. Buradan cebim sevgi, saygı, mutlulukla dolu gidiyorum. Önümüzdeki yıl farklı bir şehirde daha büyük katılımla birlikte bu güzel mutluluğu her yıl devam ettirme kararı aldık.”
1973/4 tertiplerin buluşma fikrini ortaya çıkartan Sakarya’da oturan Yılmaz Alıç ise tertip arkadaşları ile onurla ve gururla görev yaptığını dile getirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın3
hayran1
kızgın1
gülücük0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo