Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“2023’E KADAR VARIM”

“2023’E KADAR VARIM”

Ereği’de, ticari ve siyasi yönüyle ön plana çıkan isimlerden Arslan Keleş, 2023’e kadar hem siyaset hem de ticaret alanında aktif görev alma isteğini sürdüreceğini söyledi.

Keleşler AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Ereğli FM’de Fikri Kapan’ın Salı günleri hazırlayıp sunduğu “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kapan’ın, ülke ve ilçe ekonomisi ile otomotiv sektörüne yönelik sorularında, Zonguldak’ın ülke değerlerinin çok gerisinde kaldığını anlatan Keleş, “ülkede otomotiv satışlarında geçen yılın ilk sekiz ayına göre yüzde 47 civarında artış olurken, Zonguldak’ta ise ülke genelinde binde 10 kadar olan bu pay binde 5’e geriledi” dedi.

GENÇ NESİL GELMELİ
Yaklaşık bir buçuk yıl sonra yapılması muhtemel Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri ile ilgili soruya da yanıt veren Keleş, şunları kaydetti:
“Ne yazık ki Ereğli’nin ekonomik olarak önü tıkanıyor. Bölgeye yeterli miktarda yatırımcı çekilmiyor. Örneğin; Yozgat’ı tercin eden yabancı yatırımcı, bu ili görüp, çok beğendiği için tercih etmiyor. O bölgenin siyasi ve ekonomik yöneticilerinin birlikte hareket etmelerinin sonucu bu yatırımlar yönlendiriliyor. Bizde ise durum bunun tam tersine işliyor. 
Bakın, Ereğli TSO’nun son seçiminde Sayın Yaşar Tetiker önderliğindeki gurup, muhalif gruba karşı 4-3 seçimleri ve yönetimi aldı. Ancak, bu kez Sayın Tetiker’in grubundan önce Meclis Başkanı (Faruk Yazıcı) muhalefet etmeye başladı, ardından da yönetimden Niyazi Özcan… Böyle mi olmalı. Seçim bittikten sonra ilçenin ve bölgenin geleceği için ortak hareket edilmeliydi. Yarış orada kalmalıydı.”

2023 NOKTA TARİH!
Kendisinin henüz ilkokul yıllarında siyaseti düşündüğünü ve “ben milletvekili olacağım” dediğini anımsatan Arslan Keleş, bu doğrultudaki soruyu ise şöyle yanıtladı:
“Böyle dediğimi hatırlıyorum. Demek ki o günlerden beri bu istek içimde varmış. Elbette siyasette de genç nesil öne çıkmalı. Ben iki kez AK Parti’den milletvekiline aday adayı oldum. Bu konuda üst düzeyde çok da iyi yerlerle görüşmeler yaptım. Ama olmadı. Ereğli ve bölgemizin ekonomik ve yatırım anlamında çok ihtiyaçları var. Ben de ekonomi ve siyasi alanda oldukça birikimli olduğuma inanıyorum. 19 yıl önce mezun olduğum İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, İşletme Bilim dalında Yüksek Lisans yapmaya başladım. Yani durmak yok, yola devam diyorum. Partim nerede davet ederse gidiyorum. Anlayacağınız kendime hedef koydum. Hem siyasi, hem de ekonomik hayatta 2023 yılına kadar adaylığım devam edecek.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın