Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

15 GÜNDE BİR GERÇEKLEŞİYOR..

15 GÜNDE BİR GERÇEKLEŞİYOR..

Karadeniz Ereğli Belediyesi ile ERİDAK Arama Kurtarma Derneği organizasyonuyla ilki  15 gün önce Kırmacı’dan Ölüce Deniz Feneri’ne kadar yaklaşık 7 kilometrelik alanda gerçekleşen  doğa yürüyüşünün 2.si Balı Mahallesi su kemerleri mevkii’nden  Uluçam mevkiine kadar olan 9 kilometrelik alanda yapıldı.

Yürüyüşe; Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ERİDAK Arama Kurtarma Üyeleri, Balı Mahallesi Muhtarı Hüsetin Yılmaz, Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer, Gönüllü itfaiyeciler, bazı öğretmenler, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, üniversite öğrencileri katıldı.

Balı Mahallesi’nden hareket eden Başkan Uysal ve yürüyüşe katılanlar, ilk molasını, su kemerleri mevkiinde verirken, Uluçam mevkii yönünde, Ereğli Belediye İtfaiyesi ve ERİDAK görevlilerinin her türlü güvenlik tedbirini aldığı yürüyüşte, ormanlık ve kayalık alanlardan, patika yollardan 4.5 kilometre yüründü.

Başkan Uysal, varış noktasında tüm katılımcılarla mini bir toplantı yaparken, görüş ve önerileri dinledi.

Ereğli’nin tanıtımı için bu tür doğal yerlerin önemli olduğuna vurgu yapan Uysal, “ Biz bu yolda mesafe aldıkça, bu gezilere çevre iller ve ilçelerden birçok insan gelerek ilçe ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Şehrimizin tanıtılması açısından bu gibi organizasyonlara  ihtiyacımız var ” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın