Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

14 KASIM DİYABET GÜNÜ

14 KASIM DİYABET GÜNÜ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’deki AK Partili kadınlar, diyabet hastalığına dikkat çekmek için yürüyüş yaptılar. Onlara, Belediye Başkan Aday Adayları eşlik ettiler.

Alınan bilgiye göre, Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de her 14 Mart tarihinde düzenlenen “Diyabet Günü” etkinliği, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de gerçekleştirildi.
Karadeniz Ereğli AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nda organize edilen etkinlikte, Bozhane mevkisinde toplanan parti üyesi kadınlar, Amfi Tiyatro’ya kadar olan yaklaşık bir kilometre mesafeyi yürüdü. Erkeklerde, yürüyüş sırasında pankart ve döviz taşıyan kadınlara, mavi renkte balon tutarak destek verdiler.
2 KİŞİDEN BİRİ BİLMİYOR!.
Kadın Kolları İçe Başkanı Fatma Doğru, Amfi Tiyatro’da yaptığı konuşmada, hastalığın özellikle hipertansiyon, obezite, Tip2 diyabet gelişimi için birinci sırada hazırlayıcı ekenleri oluşturduğunu söyledi. Her 11 kişiden birinin diyabet olduğunu belirten Doğru, “2 kişiden 1’i de diyabet olduğunu bilmemektedir. Diyabet açısından risk grupları belirlenip hastalığın ilerlemesi önlenmediğinde hasta sayısı artmakta başta kalp krizi, böbrek yetmezliği, ayak ve göz sorunları gibi ciddi komplikasyonlar olmaktadır” dedi.
Ehcomar Hastanesi Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu da katılımcılara diyabetin ne olduğu, komplikasyonlarının neler olduğu ve diyabetli hastaların nelere dikkat etmesi gerektiği anlattığı sözlerinde, kilo almamak için hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

-KATILIM-
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, bazı belediye meclis üyeleri, partinin Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylarından Mustafa Kemal Bektaş, Yusuf Kalay, Esra Alpago, Ahmet Kızmaz ve Yaşar Ciğer de yürüyüşe katılan isimler arasındaydı.

ÇAKIŞTILAR… ALKIŞLADILAR…
Diğer yandan; hastalığa dikkat çekmek isteyen İlçe Sağlık Gurup Başkanlığı yöneticileri ile Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, yürüyüş sırasında, AK Partili grup ile karşılaştı. Birlerinin ters yönüne ilerleyen iki grup, çakışmamak için ‘şerit’ değiştirdi.  Guruplar, birbirlerine alkışlayarak destek verdi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın