Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’101 yıl önce Çanakkale’de...’

’101 yıl önce Çanakkale’de...’

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Uysal mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin birlik ve bütünlüğüne kast eden ve hain amaçları uğruna kan döken mihraklara karşı mücadele verdiğimiz şu günlerde, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda 101 yıl önce Çanakkale’de destanlaşan o ruhu, bir kez daha anıyoruz.

Türk milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır.

"Çanakkale Geçilmez" dedirten kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha duyurmuş, vatana sahip çıkma ve özgür yaşama kararlılığımız güçlü biçimde ortaya konulmuştur.

Çanakkale’de ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kendini göstermiş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zafere ulaşmıştır.

Türk milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale’de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü kılmış ve kılacaktır.

Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını ve rahatlarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz. Bu günümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizin nice adsız kahramanlarını minnet, saygı ve şükranla anıyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın