Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Teröristlerden Biri Zonguldaklı Çıktı

Teröristlerden Biri Zonguldaklı Çıktı

Zonguldaklı terörist olduğu iddia edilen Özgür Ünsal’in Zonguldak nüfusuna kayıtlı olduğu ancak ailesiyle birlikte Ankara’da yaşadığı belirtiliyor. 

İŞTE GÜNÜN FLAŞ HABERİNİN DETAYLARI...

Karar’dan Fuat Atik’in haberine göre, 13 Mart Pazar akşamı Başkent’i kana bulayan ve 37 kişinin ölümüne neden olan  Ankara katliamının planlayıcısının, Ceylanpınar’da iki polisin şehit edildiği ve Çözüm Süreci’ni bitiren eylemi koordine eden terörist olduğu ortaya çıktı.

İsmi güvenlik nedeniyle açıklanmayan ve PKK’nın bölgedeki lojistik sorumlusu olduğu öğrenilen teröristin canlı bomba Seher Çağla Demir ile yanındaki İ.S.’yi yönlendirdiği, katliam hazırlıklarını yönettiği tespit edildi.

Aynı PKK sorumlusunun, Ceylanpınar faillerini Suriye’ye kaçıran terörist olduğu belirlendi. Canlı bomba Seher Çağla Demir, aracı satın alan İ.S. ile Kobani-Suruç hattı üzerinden Şanlıurfa’ya geçti.

BÖLGEDEKİ SÖZDE SORUMLU KARŞILADI

Kızılay saldırısından 35 gün önce 8 Şubat’ta Türkiye’ye sızan iki teröristi Şanlıurfa’da ismi güvenlik nedeniyle açıklanmayan PKK’nın bölgedeki lojistik sorumlusu karşıladı.

İ.S. ve canlı bomba Demir, Şanlıurfa’ya geldikten iki gün sonra sahte kimlikle GSM hattı satın aldı. GSM ve kamera kayıtlarından iki teröristin Şanlıufra-Mardin-Diyarbakır hattında mekik dokuduğu belirlendi.

Güvenlik birimleri, teröristlerin 26 Şubat’ta Şanlıurfa’dan ayrılmadan önceki faaliyetlerini mercek altına aldı. Teröristlerin üç GSM hattı değiştirdiği anlaşıldı. Saldırıdan hemen önceki 16 görüşmenin incelendiği, bu görüşmelerden bazılarının Ceylanpınar saldırısını yapan teröristleri Suriye’ye kaçıran PKK sorumlusu ile yapıldığı tespit edildi.

EVİ DE O AYARLADI

Aynı teröristin, Ankara’da İ.S. ile canlı bomba Seher Çağla Demir’in kalacağı evi de ayarladığı belirtildi. Saldırıda asli fail olarak aranan ve aracı Diyarbakır’da satın aldığı belirlenen İ.S.’nin bomba düzeneğini Ankara’da hazırlayarak BMW marka otomobile yerleştirdiği öğrenildi. Canlı bomba Demir’le birlikte patlamadan önce aracın içinde tespit edilen Zonguldaklı terörist Özgür Ünsal’ın, olay yerinde parçaları bulunan 9. ceset olduğu da kesinleşti.

Patlamadan önce Ulus-Sıhhiye-Kızılay güzergahında ilerlerken kameralara takılan bomba yüklü araçta Demir ve Ünsal dışında 3. kişi olup olmadığı da araştırılıyor. Aracı görüntüleme ihtimali bulunan 81 güvenlik kamerası inceleniyor.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Ravzanur Filiz

16 Mart 2016 - 14:55

Bizim memleketlimiz olamaz türkiyenin karası

Havagül Kılıç

16 Mart 2016 - 14:23

Allah belasını verir bu adilerin serefsizlerin sizinde Ocaginiz söner inşallah birgün olur akittiginiz onca yiğitlerin kanı yerde kalmazda sizinde kokunuz korur inşallah sizler nasıl hesap vereceksiniz mahşer gününde onca ahlar var uzerinizde sizi toprak bile kabul etmez serefsizler biz hepimiz aynı bir ananın babanın evlatlariyken bunlar nasil kattar acımasız oluyorlar hicmi düşünmezler acaba ölümü allahim sen onlara daha fazla kötülük yapmalarına fırsat verme sen onları kahhar isminle kahru perişan eyle allahim

Emine Eftal Ucar

16 Mart 2016 - 14:18

Bencede zolguldaklı olamaz o hain saldırıyı yapan. Bu tür terör örgütüne yardım yataklık edende edeninde allah belasını versin

İsmail Aykut Koç

16 Mart 2016 - 14:17

haberin gerceklik payı nedir? kaynak güvenilir mi... yada bir oyundan mı ibaret... su sekilde olabilir yani provakasyon amaclı bakın bizim davamıza sadece kürtler degil karadenizli kardeslerimizde destek veriyor gibisinden kendilerini haklı cıkartmaya yönelik bi egilim için güzel sehrimizin adını bu olayda kullanabilirler...

Zeynep Aktas Karadag

16 Mart 2016 - 14:17

Aynen öyle dışardan gelmiştir o bizden değildir hain

Mustafa KOç

16 Mart 2016 - 14:14

Bencede degildir. Zonguldakta oturuyodur kani bozuk

Zeynep Aktas Karadag

16 Mart 2016 - 14:14

Yoookkkk yaaaa diildir. Bizden Çıkmaz Böyle Hain Çıkarsa da Dışardan Biridir HAİN

Sevgi Demir

16 Mart 2016 - 14:08

Değil Zonguldak Türkiye nin yüz karalari

Yorum Yazın