Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

1 SAATLİK SAYGI DURUŞU!..

1 SAATLİK SAYGI DURUŞU!..

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencisi Adem Yıldırım (25), 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde yaşamını yitirenler için 1 saatlik saygı duruşunda bulundu.

Yıldırım, Meşrutiyet Mahallesi Gazi Paşa Caddesi üzerinde vücudunun etrafına karanfiller koymasının ardından "17.08.1999 sesimi duyan var mı?" yazılı kağıt tutarak yaklaşık 1 saat saygı duruşunda bulundu. Çevreden geçen vatandaşlar ise Adem Yıldırım’ın tek kişilik eylemini izledi. 

Ahmet Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, Marmara Depremi’ni 9 yaşındayken Bursa’nın Gemlik ilçesinde yaşadığını ve depremi çok iyi bildiğini söyledi.  Depremde her yerde insanların kötü halini gördüğünü belirten Yıldırım, "Aylarca insanların cesetleri toparlanamadı. Bir sürü insan cesetlerin kaldırılması için çabalıyordu. Siz aylarca çadırlarda ceset kokularıyla yaşadık. Evlerimize giremiyorduk. Ben bunları yaşarken 9 yaşındaydım. Toplumumuzun kesinlikle unutmaması gereken bir acıdır. Bizim için tarif edilemeyecek bir acı. Onun için depremde hayatını kaybeden şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunmak istedim" ifadesini kullandı. 

Gemlik’te her yıl saygı duruşunda bulunduğunu vurgulayan Adem Yıldırım, şunları kaydetti: "Gemlik’te her yıl saygı duruşunda bulunuyorum. Burada üniversite okuduğum için Zonguldak’ta yapmaya karar verdim. Deprem zamanı o çok duyulan yazıyı yazarak saygı duruşunda bulundum. Tek kişilik eylemim sırasında polis ekipleri kimliğimi inceledi. Ancak zabıta görevlilerinin yaklaşımı hiç hoş değildi. Bana ’buradan git ve başka yerde dur’ dediler. Bende bugün ayın 17’si ne olduğunu biliyormusun diye sormamın ardından gittiler."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo