ŞENLİKLER BAŞLIYOR..
29-30-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Kdz. Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri yarın başlıyor.
Konserler, sanatsal ve sportif etkinlikler, çocuk ve yetiÅŸkinler için ücretsiz film gösteriminden, turistik yerler gezisine kadar çok sayıda etkinliÄŸin yer aldığı Åženlik, Cuma günü baÅŸlıyor. Kıbrıs, Azerbaycan ve Bosna Hersek Halk Dansları ekiplerinin de gösteriler yapacağı ÅŸenlikte, pazar akÅŸamı saat 22.30’daki Ferhat Göçer konseri ile final yapılacak.
ULUSLARARASI KARADENİZ EREĞLİ OSMANLI ÇİLEĞİ KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ PROGRAMI
29 MAYIS CUMA
10:00 KAHVALTI
BASIN
KARDEÅž KENTLER
YER: ÇINARALTI BELEDİYE TESİSLERİ
11:00 ÇİLEK YARIŞMASI (EN GÜZEL OSMANLI ÇİLEĞİ YARIŞMASI)
HALK OYUNLARI
ÇOCUK ANİMASYON GÖSTERİLERİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
12:00 PROTOKOL KONUÅžMALARI
ÇİLEKLİ PASTA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
ÇİLEK ÜRETİCİLERİ ARASI BİLGİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
EN GÜZEL OSMANLI ÇİLEĞİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
14:00 SERGİ AÇILIŞLARI
- KARDEÅž KENT STANTLARI
- FOTOĞRAFLARLA EREĞLİ AÇIKHAVA SERGİSİ- KEFSAD
- KUM SANATI-ÖNDER ÖZTEKE
YER: GAZÄ° ALEMDAR MÃœZE GEMÄ°SÄ° YANI
- KAN BAÄžIÅžI KAMPANYASI – KIZILAY
YER: GAZÄ° ALEMDAR MÃœZE GEMÄ°SÄ° YANI
- GEMÄ° MAKETLERÄ° SERGÄ°SÄ°
YUSUF AKMEŞE- (GAZİ ALEMDAR GEMİSİNİ YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ)
YER: ABDİ İPEKÇİ SERGİ SALONU
- AHŞAP VE EL SANATLARI SERGİSİ AÇILIŞI
YER: ESKÄ° BELEDÄ°YE BÄ°NASI
15:00 RESİM SERGİSİ- HASAN RASTGELDİ (KDZ. EREĞLİ SANAT KURUMU DERNEĞİ)
YER: AKM OSMAN ZEKÄ° ORAL SERGÄ° SALONU
- RESİM VE SERAMİK SERGİSİ BOLU GÖRSEL SANATLAR DERNEĞİ
YER: AKM VEDAT CAN SERGÄ° SALONU
16:00 ÇİN-JİNHUA KARDEŞ KENT PROTOKOLÜNÜN İMZALANMASI
YER: BELEDÄ°YE BAÅžKANLIÄžI
17:00 ÇOCUK ANİMASYON GÖSTERİLERİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
18:00 ŞENLİK KORTEJİ-MEHTERAN EŞLİĞİNDE
BAŞLANGIÇ NOKTASI: EREĞLİ LİSESİ BAHÇESİ
19:00 ŞENLİK AÇILIŞI
Ä°ZNÄ°K BELEDÄ°YESÄ° MEHTERAN TAKIMI
ULUSAL VE ULUSLARARASI HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
20:30 KONSER
ALMANYA MÃœZÄ°K GRUBU
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
21:00 KONSER
TURKUAZ HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
22:30 KONSER
EGEMEN SEKMEN
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ
30 MAYIS CUMARTESÄ°
10:00 TARÄ°HÄ° VE TURÄ°STÄ°K YERLER GEZÄ°SÄ°
KDZ.EREĞLİ TARİH DOĞA VE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA DERNEĞİ
(10:00-14:00 ARASI KDZ.EREĞLİ MÜZESİ,MAĞARALAR,ÇEŞTEPE
KALE TEPE,BALI SU KEMERLERÄ°
(ANIT ÖNÜNDEN SAAT 10:00 DA ARAÇ KALDIRILACAKTIR.)
10:00 BİSİKLET SÜRÜŞÜ
BALI BİSİKLET VE SPOR DERNEĞİ (10:00-13:00)
PARKUR: BALI,GÖKÇELER,SOĞANLI SUYU,RADAR
(PARKUR SAAT 10:00’DA ANIT ÖNÃœNDEN BAÅžLAYIP RADAR’DA SON BULACAKTIR.)
11:00 ’’EVÄ°M’’ ADLI ÇOCUK FÄ°LMÄ° GÖSTERÄ°MÄ°
YER: AKM SÄ°NEMA SALONU
13:00 UÇURTMA ŞENLİĞİ (13:00-17:00 RADAR TEPE PİKNİK)
ULUSAL VE ULUSLARARASI HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ
YER: RADAR TEPE (ANIT ÖNÃœNDEN SAAT 11:00’DE ARAÇ KALDIRILACAKTIR.)
13:00-18:00 BRİÇ TURNUVASI
KDZ.EREĞLİ BRİÇ İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
YER: ERDEMİR MÜHENDİSLER DERNEĞİ
14:00 Ä°TFAÄ°YE TATBÄ°KATI (14:00-17:00)
(ÃœLKEMÄ°ZDEKÄ° Ä°TFAÄ°YELERÄ°N SU ALTI VE SU ÃœSTÃœNDE
ARAMA KURTARMA TATBÄ°KATLARI)
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
14:00 ’’SON MEKTUP’’ ADLI FÄ°LM GÖSTERÄ°MÄ°
YER: AKM SÄ°NEMA SALONU
15:30 İMZA SÖYLEŞİ
UÄžUR KOÅžAR
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
16:00 ŞİİR DİNLETİSİ
RAMAZAN BAŞÇİÇEK-KURTULUŞ AYYILDIZ-NERMİN KARAKAYA
VAHİT BUDAK-RAMAZAN ÇAM
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
16:00 BAÄžIMLILIK KONULU KONFERANS
TÄ°JEN ÅžENGEZER
YER: AKM NÄ°KAH SALONU
17:00 ÇOCUK ANİMASYON GÖSTERİLERİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
18:00 ULUSAL VE ULUSLARARASI HALK DANS GÖSTERİLERİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
19:00 KONSER
ALMANYA MÃœZÄ°K GRUBU
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
20:00-24:00 KONSER – (VATAN TV CANLI YAYIN)
MEHMET KORKMAZ
SEVGÄ° PETEK
RAMAZAN ÇELİK
CAFER DİNÇ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ
31 MAYIS PAZAR
10:00 TARÄ°HÄ° VE TURÄ°STÄ°K YERLER GEZÄ°SÄ°
KDZ.EREĞLİ TARİH DOĞA VE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA DERNEĞİ
(10:00-13:00 ARASI)
ANIT ÖNÜ-ÖLÜCE DENİZ FENERİ ARASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
(ANIT ÖNÜNDEN SAAT 10:00 DA HAREKET EDİLECEKTİR.)
10:00 TREKKING-DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BALI BİSİKLET VE SPOR DERNEĞİ
SÜLEYMANBEYLER-GÖLEVİÇ MAĞARA VE ŞELALELERİ
ÇAYLIOĞLU-GÜNEŞLİ ŞELALELERİ
(SAAT 10:00 DA ANIT ÖNÜNDEN ARAÇ KALDIRILACAKTIR.)
11:00 ’’EVÄ°M’’ ADLI ÇOCUK FÄ°LMÄ° GÖSTERÄ°MÄ°
YER: AKM SÄ°NEMA SALONU
13:00 PÄ°KNÄ°K
(13:00-17:00 KESTANECÄ° PÄ°KNÄ°K ALANI)
ERDEN ÅžENKAYA KONSERÄ°
FOLKLOR GÖSTERİLERİ
CAFER DİNÇ KONSERİ
(SAAT 11:00 DE ANIT ÖNÜNDEN ARAÇ KALDIRILACAKTIR.)
14:00 ’’SON MEKTUP’’ ADLI FÄ°LM GÖSTERÄ°MÄ°
YER: AKM SÄ°NEMA SALONU
15:00 İMZA SÖYLEŞİ
KAHRAMAN TAZEOÄžLU
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
15:00 YELKEN GÖSTERİLERİ
YELKENLİ YATLAR - OPTİMİST VE RÜZGAR SÖRFÜ
YER: YELKEN KULÃœP
16:00 KONSER
ALMANYA MÃœZÄ°K GURUBU
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
17:00 ÇOCUK ANİMASYON GÖSTERİLERİ
YER: AMFÄ° TÄ°YATRO
19:00 ULUSAL VE ULUSLARARASI HALK DANS GÖSTERİLERİ
KAFKAS EKÄ°BÄ°-KIBRIS-AZERBAYCAN-BOSNA-HERSEK FOLKLOR EKÄ°PLERÄ°
KDZ. EREÄžLÄ° BELEDÄ°YESÄ° FOLKLOR EKÄ°BÄ°
YER: ERDEMÄ°R OFÄ°S YANI ANA SAHNE
21:00 KONSER
SAZDAN ADAM VE EKÄ°BÄ°
YER: ERDEMÄ°R OFÄ°S YANI ANA SAHNE
22:30 KONSER
FERHAT GÖÇER
YER: ERDEMÄ°R OFÄ°S YANI ANA SAHNE
HAVAÄ° FÄ°ÅžEK
İlk Yorumu Siz Yazın!