UYSAL, İKİ KATINA ÇIKARTTI!!

UYSAL, İKİ KATINA ÇIKARTTI!!

" "

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçedeki 130 bin metrekare olan yeşil alanının 3 yılda 250 bin metrekareye çıkarıldığını bildirdi.
Uysal, yazılı açıklamasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce kent merkezi, park alanları, refüj ve kavşaklar ile sahil şeridinde yaptığı çiçeklendirme çalışmalarının ardından şehrin değişik noktalarında ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Görev geldiği günden itibaren, halkın nefes alabileceği yeşil alanlara önem verdiklerini ifade eder Uysal, şöyle dedi:
“Ereğli’nin yeşil alanını 2 katına çıkardık. Şuanda 250 bin metrekare yeşil alana sahibiz. Bunu da yeterli görmüyoruz. Ekiplerimiz ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarını, bakım ve onarım çalışmalarını şehrimizin değişik noktalarında sürdürüyorlar. Son olarak Ereğli’nin girişi olarak kabul edilen Potbaşı girişinden itibaren 250 süs eriği ve 700 Mavi Servi dikiminin ardından Belediye logosu ve yazısını da şehrin girişine yerleştirdik. Görsel açıdan ayrı bir güzellik kattı.”
Uysal, Potbaşındaki Çocuk Oyun Dünyası ve sahil şeridindeki Spor Parkı projesinin de kısa sürede tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

CHP’den tepki var!

Ocakcı, yazılı açıklamasında, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce Orta Cami ve Kaneriağzı mevkisinde dün başlatılan ‘...