ERDEMİR’E BİR ÖDÜL DAHA ...

ERDEMİR’E BİR ÖDÜL DAHA ...

" - ERDEMİR Büyük Ödüle Layık Görüldü !. "

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu OYAK Maden ve Metalürji Grubu şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir),  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde ‘Sürdürülebilir Enerji’ kategorisinde büyük ödüle layık görüldüğü bildirildi.

Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, OYAK Maden ve Metalürji Grubu şirketlerinden İsdemir’in basınç enerjisinden yararlanılarak elektrik enerjisi üretilmesini sağlayacak TRT projesi ‘Sürdürülebilirlik Ödülleri’ kapsamında büyük ödülün sahibi oldu. Erdemir adına ödülü alan EBRD Türkiye Yönetici Direktörü Jean Patrick Marquet, Kıbrıs Lefkoşa’da düzenlenen EBRD Yıllık Genel Kurul Toplantısı kapsamındaki törende yaptığı konuşmada, kurumun enerji ve kaynak verimliliği alanında yarattığı katma değere dikkat çekerek, “Erdemir ve grup şirketleri sektör hacminin dörtte birini üreterek Türkiye maden metalürji sektörüne liderlik etmektedir. Bulunduğu konum vasıtasıyla bir enerji verimliliği devrimi başlatma ve maden metalürji sektörünü dönüştürme gücüne sahiptir” dedi.

BAKTIR: GRUBUMUZUN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
VİZYONUNUN BİR SONUCUDUR
Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Baktır ise ödüle ilişkin yaptığı değerlendirmede, Erdemir ve grup şirketlerinin iş stratejilerinin temelinde, sürdürülebilirliğin olduğunu söyledi. Baktır, şunları kaydetti:
“Enerji verimliliği alanındaki yeni uygulamalarımızı bu vizyonla hayata geçiriyor, yatırımlarımızı ve sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürülebilirliği esas alan bu bakışla şekillendiriyoruz.
TRT projesi, çevre için katma değer yaratan ve rekabet avantajı sağlayan örnek bir yatırımdır. Enerji yoğun bir sektörde faaliyet gösteren bir kuruluş olarak, enerji yönetiminde uzun yıllara dayanan çalışmalarımızı yenilikçi uygulamalarla sürdüreceğiz. Bugün EBRD tarafından verilen bu ödül de grubumuzun sürdürülebilirlik vizyonunun bir sonucudur.”

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

JAPON BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN GELDİLER

EREĞLİ Japon Büyükelçiliği’nden Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen heyetin, Karadeniz Ereğl...