KDZ.EREĞLİ GİRİŞİ, AĞAÇLANDIRILIYOR !.

KDZ.EREĞLİ GİRİŞİ, AĞAÇLANDIRILIYOR !.

" - Gülüç-Devrek yol ayrımı arasındaki yeşil alanlar ağaçlandırılıyor. "

 

Kdz.Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe girişi olan Gülüç-Devrek yol ayrımı arasındaki yeşil alanlar ağaçlandırılıyor.

Kdz.Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ağaçlandırma-çiçeklendirme, bakım ve onarım çalışmalarıyla ilçeyi adım adım güzelleştirmeyi sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kdz.Ereğli’nin girişi sayılan Gülüç-Devrek Yol ayrımı bölgesindeki yeşil alanlarda ağaçlandırma çalışması başlattı.

250 SÜS ERİĞİ, 700 MAVİ SERVİ

Kdz.Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Etem Özdemir, son 3 yılda 130 bin metrekare olan yeşil alan sayısının 250 bin metrekareye çıktığını belirterek; “Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal’ın direktifleri doğrultusunda yeşil alanları artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devrek Yol ayrımı Gülüç arasında yol kenarındaki yeşil alan düzenlemelerimizin ardından ağaçlandırma çalışmalarına başladık. Bu bölgede 250 süs eriği ve 700 Mavi Servi dikimi yapıyoruz” dedi.

Özdemir, ayrıca Gülüç-Kepez arasındaki karayolu orta refüj ile şehrin değişik noktalarında çiçeklendirme çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

TEM Otoyolunda Feci Kaza: 3 Ölü, 1 Yaralı

TEM otoyolu Düzce kesiminde meydana gelen trafik kazasında 3 kiş...