Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zonguldak’ta LYS Heyecanı!.

Zonguldak’ta LYS Heyecanı!.

- Zonguldak’ta sabah saatlerinde LYS heyecanı yaşandı.


ÖSYM tarafından düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) LYS-4 Sosyal Bilimler sınavı Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da gerçekleştirildi.


Zonguldak’ta sabah saatlerinde LYS heyecanı yaşandı. LYS’ye giren binlerce öğrenci sabahın erken saatlerinden itibaren okul önlerine geldi. Sınava koşarak gelen öğrenci sınava son saniyede yetişti. 09.45 kapıların kapatılmasıyla başlayan ve tek oturumda gerçekleşen sınav 120 dakika sürdü. Sınava giren öğrenciler, kapı girişinde sıkı aramadan geçirildi. Kol saatinden paraya, küpeden ve su şişesinin üzerindeki etikete kadar kontrolden geçen öğrenciler, sınav salonlarına bir bir alındı. Öğrenci velileri ise okul bahçesinde sınava giren çocukları için bol bol dua etti.


Oğlunu sınava yetiştirebilmek için sabahın erken saatlerinden Zonguldak’ın Alaplı ilçesinden geldiklerini ifade eden 42 yaşındaki Ahmet Arslan “ Sınavı girebilmek için buraya uzaktan geliyoruz bizim için on beş dakika önemli öğrenciler okullarını bulamıyor. Az önce öğrenci saniyelerle sınava yetişti biraz daha geç kalsa sınava giremeyecekti” şeklinde konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın