Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZONGULDAKLILAR GECESİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

ZONGULDAKLILAR GECESİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Cumhurbaşkanının Başdanışmanı Saadet Oruç, Almanya`daki Türk Başkonsolosları, milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı Zonguldaklılar Gecesi yoğun ilgi görünce, salon yetersiz kaldı.


Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği geceye başta Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nden olmak üzere Almanya'nın farklı  kentlerinde yaşayan Zonguldaklılar yoğun ilgi gösterdi. Zonguldaklılar 1500 kişilik salona sığmadı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın Başdanışmanı Saadet Oruç, Zonguldak milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ünal Demirtaş,  T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, T.C. Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz, T.C. Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gencer, Zonguldak Vali Yardımcısı  Turgut Subaşı, SPD NRW eyalet milletvekilleri Volkan Baran ve Heika Gebhard, Marl Belediye Başkanı Werner Arndt ve Gelsenkirchen Belediye  Başkanı Martina Rudowitz, Zonguldak Devrek Belediye Başkanı Çetin  Bozkurt, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Saltukova Belediye  Başkanı Alim Genç, UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, Devrek TSO Yönetim  Kurulu Başkanı Haldun Hacıkuloğlu ile çok sayıda sivil toplum  kuruluşlarının ve derneklerin temsilcileri, iş insanları ve vatandaşlar  katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, göçün 59. yılı münasebetiyle düzenledikleri bu anlamlı geceye katılım ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “Bu gece nesillerin buluşmasına şahit olduk. Almanya’ ya ilk gelen birinci nesilden Almanya’ da dünyaya gelen dördüncü nesle kadar vatandaşlarımız bizleri yalnız bırakmadı. Bu akşam salonda yaklaşık 1800 misafirimiz bulunmaktadır. Türkiye’ den gelen ve Almanyalı misafirlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu gece bizim birlik ve beraberlik gecemizdir. Toplumun her kesimini böyle anlamlı bir organizasyonda bir araya getirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Gecenin hazırlanmasında emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, geceye katılan tüm misafirlerimize ve destek veren sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

Gurbette 59'uncu Yıl etkinliğinde konuşmalar ve açık artırmanın ardından folklor ekipleri gösteri yaptı, sanatçılar konser verdi. Avrupa Zonguldaklılar Derneği Karaelmas Folklor Ekibi'nin gösterisi büyük beğeni toplarken, Resul Dindar, Hasibe Turhan ve Aylin Öz de şarkılarıyla geceye katılanları coşturdu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Uluslararası Demokratlar Birliği Genel Başkanı Bülent Bilgi, AK Parti Almanya Temsilcisi Meryem Göka, UİD Yöneticisi Abdullah Ören, Zonhav Başkan Vekili Recep Kahya ve beraberinde Ereğli’den gelen konuklarla, Almanya’da kendi markasını yaratan işadamı Hasan Köktürk’ün sahibi olduğu fabrikayı ziyaret etti.

FATİH DEMİRCAN AĞIRLADI

Avrupa Zonguldaklılar Derneği tarafından düzenlenen gece öncesi Ereğlili işadamı Fatih Demircan, Zonguldak'tan gelen konukları sahibi olduğu Muazzam Düğün Salonunda ağırladı. Konuklar misafirperverliğinden ötürü Demircan ailesine ve personeline teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın