Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zonguldak’a oyun parkı yaptıran Cenk Eren’e dolandırıcı şoku

Zonguldak’a oyun parkı yaptıran Cenk Eren’e dolandırıcı şoku

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, seçimi kazanamayan muhtarın çocuk oyun parkını yıkması üzerine köye park yaptıran ünlü sanatçı Cenk Eren, kendisini “Zonguldak valisiyim” diye tanıtan kişi tarafından dolandırıldı.
Edinilen bilgiye göre, şarkıcı Cenk Eren ve Işın Karaca, Zonguldak'ta seçimi kazanamadığı için yaptırdığı çocuk parkını yıkan muhtar adayına tepki göstermişti. Yaşanan gelişmelerin ardından Eren, şehit düşen Jandarma Onbaşı Recep Turan’ın anısına köye çocuk parkı kurdurmuştu. Aradan geçen birkaç günün ardındansa kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtan dolandırıcının engelli çocuklar için sandalye alınacağını söyleyerek sanatçıyı 12 bin lira dolandırıldı. Olayı sosyal medyada duyuran gazeteci Ersoy Dede, şunları kaydetti: 
“Zonguldak valisiyim diye Cenk Eren’i arayan dolandırıcılar; engelli çocuklar için akülü sandalye alacağız yalanıyla 12.000 TL dolandırdılar. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ile konuştum. 'Adımızı kullanıyorlar, biz valilik olarak asla böyle paralar talep etmeyiz' diyor.” 
TEPKİ VAR
Yaşanan olayı öğrenen ünlü sanatçının hayranları ise yaşananları vicdansızlık olarak tanımladı. Bir hayranı ise olanlara karşı “İnsanları iyilik yapmaktan merhametten soğutuyorlar. Yazıklar olsun. 12 bin lira belki Cenk Bey için kayıp değil ama insanlık için bu büyük bir kayıp” diye tepki gösterdi. 
Öte yandan geçmiş yıllarda da yaşanan benzer dolandırıcılık olayları sebebiyle Zonguldak Valiliği açıklamada bulunmuş dolandırıcılık olaylarına karşılık vatandaşların dikkatli olması istenmişti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın