Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ DAMGA VURDU

 EREĞLİ DAMGA VURDU

Zonguldak’ta düzenlenen Demokrasi ve Şehitler mitingine Kdz.Ereğli damga vurdu. Kdz.Ereğli Belediyesinin organizasyonunda 300 araçla 5 kilometre konvoy oluşturuldu, binlerce Kdz.Ereğli’li Zonguldak’a akın etti..

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetleri, 7 Ağustos Pazar günü yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile taçlandırıldı. Zonguldak’ta düzenlenen mitinge Kdz.Ereğli damga vurdu.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla, Ereğli’den Zonguldak’a gidecek vatandaşlar için 68 otobüs-minibüs kaldırıldı.

Demokrasi ve Şehitler mitingine katılmak isteyen vatandaşlara belediye tarafından ayrıca Türk Bayrağı, tişört, şapka ve iaşe dağıtıldı.

300 ARAÇLA 5 KİLOMETRE KONVOY..

Saat 17.00’da Madenci Anıtı önünde düzenlenen törene katılmak isteyen binlerce Kdz.Ereğli’li özel araçlarla birlikte 300 araçla 5 kilometre uzunluğunda konvoy oluşturdu. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın aracının önde yer aldığı konvoy, Zonguldak’a korna ve siren sesleriyle birlikte girdi.

Araçlardan inen binlerce Kdz.Ereğli’li, Madenci Anıtındaki miting alanına yaklaşık 1 kilometre yürüyüşle girdi. Yürüyüş esnasında ’Dik dur eğilme, Ereğli seninle’, ’Ereğli burada, hainler nerede’ ve ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları atıldı.

UYSAL’DAN TEŞEKKÜR

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, miting sonrası yaptığı açıklamada ; “23 gündür Tek Millet, Tek devlet, Tek bayrak, Tek vatan diyerek Ereğli’deki demokrasi nöbetlerine katılan,  bugün de  Zonguldak’taki Demokrasi ve Şehitler mitingine katılımları ile  damga vuran güzel şehrimin güzel insanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın