Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZONGULDAK'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ !.

ZONGULDAK'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ !.

İdlib şehitlerinden biri Zonguldak`lı.


 

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan 33 kahramanın şehadet haberleri memleketlerine ulaşmaya başladı. Şehit kahramanlardan biri Bursa'da yaşayan Tacettin - Tülay Yılmaz çiftinin tek çocuğu 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz.

Kahraman şehidin 10 Şubat tarihli son gönderisinde, "Bekle hain bekle senin de köpekler gibi yalvaracağın zaman gelecek" paylaşımı da dikkat çekti. Tolga Can Yılmaz'ın bekar olduğu öğrenildi.

BABA HABERİ ZONGULDAK'TA ALDI

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan 33 şehitten biri olan 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz’ın Zonguldak’ta olan babasına Taccettin Yılmaz’a acı haber verildi. Baba Tacettin Yılmaz'ın fidan dikmek üzere memleketi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesine geldiği öğrenildi. Zonguldak Çaycuma ilçesi Karapınar Beldesi Tilkiler Mahallesi'nde bulunan baba evine gelen yetkililer üniversite mezunu olan ve 5 yıldır Uzman Çavuş olan Tolga Can Yılmaz, için acı haberi askerî erkan tarafından verildi. Askerler tarafından Türk bayrakları asılan şehit evinde Kur'an-ı Kerim okundu. Baba Tacettin Yılmaz, gelen taziyeleri kabul etti.

Şehit Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz ile 10 gün önce konuştuğunu ifade eden şehidin eniştesi Ender Çelik, “Yeğenimle en son 10 gün önce görüştük. 4 yıldır görev yapıyor. Hakkını helal et enişte dedi. Allah mekanını cennet eylesin devletimizin başı sağ olsun. Kendisi asker olmak istedi ve çok istekli gitti mesleğini çok seviyordu keskin nişanı olarak görev yapıyordu. Uzman Çavuş olarak görev yapıyordu Allah mekanını cennet eylesin devletimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

Taziyeye ise Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar, Karapınar Belediye Başkanı Necdet Dernek, Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, Aile ve Sosyal Çalışmalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Çaycuma Belediye Başkan Vekili Kaya Gün, Çaycuma AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı ve protokol üyeleri katıldı.

 

Bu arada saldırı da Yaralı askerlerimizden ikisinin Ereğli'ye bağlı Yazıcılar Köyü'nden Uzman Çavuşlar Ercan Kurt ve Adnan Ersoy olduğu öğrenilmişti

Yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmuyor.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün163
gülücük22
kızgın3
şaşkın2
hayran0
ADEM ACAR

29 Şubat 2020 - 11:38

3 tane gülücük atan şerefsizler bulunsun

Mekanı cennet olsun guzel kardeşimin peygamber efendimize komşu olsun.Anne ve Babasına bol sabırlar diliyorum içimiz çok yandı

29 Şubat 2020 - 05:19

Bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun yaralılarımiza acil şifalar dilerim

Kerem Demir

29 Şubat 2020 - 01:15

Başımız sağolsun RABBİM geride kalanlara sabır ihsan etsin

Zuhal köse

28 Şubat 2020 - 19:20

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Yorum Yazın