Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZONDEF’den Afrin Açıklaması

ZONDEF’den Afrin Açıklaması

Türk Ordusu’nun sınırın öteki yanında başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na, kısa adı ZONDEF olan Zonguldak Dernekleri Federasyonu’nca destek verildiği bildirildi.


ZONDEF Genel Başkanı Gurbet Altay, federasyona bağlı dernek başkanlarının imzası ile yaptığı yazılı açıklamada, Türk Milletinin mazluma asla el kaldırmayacağını anımsattı, zalimin karşında ise eğilmeyeceğini hatırlattı. Türk Ulusunun yüzyıllarca barışı en başta tutan anlayışta olduğunu ve Dünya’ya kardeşliği getirdiğini ifade eden Altay, şunları kaydetti:
“Askere gitmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz”
“Türkiye artık kendi kararlarını, dış güçlerin dayatması ile değil milletinden aldığı güç ile almaktadır. Ecdadımız, tarihte dini, dili, ırkı ve düşüncesi ne olursa olsun kardeşçe yaşamıştır. Kalleşçe düşünenlere ve sınırlarımızda gözü olanlara Yüce Türk Ordusu gerekli cevabı her zaman vermiştir. Alfabede harf bırakmayan YPG/PYD, PKK gibi toprağımıza göz diken ve de mazlum halkı baskı altında tutan terör örgütlerine karşı, Afrin askeri harekatını ZONDEF olarak sonuna kadar destekliyor, gerekirse vatanın bir karış toprağını vermemek için her bir ferdimiz askere gitmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu vatan vatanseverlerindir. Vatan hainlerin değil.
Biz Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) olarak şunu çok iyi biliyoruz: ’hiçbirimiz, hepimiz kadar güçlü değiliz’ anlayışı içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşayan Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si ile hep birlikte kardeş kaldık, kardeş kalacağız. Bizim, kimsenin topraklarında gözümüz yoktur. Sınırlarımızda barışı sağlayıp, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyor, askerimizin bir an önce yuvalarına sağ ve salim kavuşmasını Yüce Allah’tan temenni ediyoruz. Her zaman barış için, kardeşlik için, büyük Türkiye için ordumuzun yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın