Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZİFTE YAPIŞMIŞTI!.

ZİFTE YAPIŞMIŞTI!.

Ereğli’de yapıştığı ziftten, ölmek üzereyken itfaiye ekiplerince çıkarılan 2 aylık yavru köpek, üç veteriner hekimin özel çabasıyla yaşama tutundu.

Ormanlı beldesi Kaymaklar köyü girişinde asfalt tankerinden sızan zifte yapışan yavru köpeği fark edenler durumu yetkililere bildirdi.

Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri bir saatlik çalışmayla yavru köpeği ziftten yaralı olarak çıkardı. Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine götürülen köpeğe üç veteriner hekim tarafından tedavi uygulandı. Köpeğin tedavisi burada devam ediyor. 

Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yavru köpeğin getirildiğinde ölmek üzere olduğunu belirtti. 

Köpeğin vücudunun büyük bölümünün ziftle kaplı ve ayaklarının birbirine yapışık durumda olduğunu anlatan Bulak, şöyle konuştu:

"Hayvan, aç ve susuz da kalmış. Yaklaşık 4 saat süren çalışmayla zift tabakasının büyük bir kısmı kimyasallarla söküldü, ardından yıkama yapıldı. Hareket edemeyen çene ve ayaklar normale döndürüldü. Serum ve vitamin takviyeleriyle yaşama tutunması sağlandı. 4 gün boyunca tüm imkanları adeta seferber ettik, özel bir odada sürekli kontrolümüz altında oldu."

Bulak, yavru köpeğin vücudunun bazı bölümlerinin pansumanlı olduğunu, kendi başına yeme-içme fonksiyonlarını yerine getirebildiğini anlattı. Köpeğin iyileşmesinin zaman alabileceğini ifade eden Bulak, "yaşamaz" denilen köpeği hayata döndürdükleri için sevinçli olduklarını dile getirdi. 

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın