Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZAMLAR VE STRES !.

ZAMLAR VE  STRES !.

Uzman Klinik Psikolog Melda Yenin


Ereğli FM Yayın ve Reklam Müdürü Arzu Tekin’in hazırlayıp sunduğu  “Arzu ile Devri Alem” programının konuğu Uzman Klinik Psikolog Melda Yenin oldu.

 “Gelecek kaygısı, hayır demenin hayatımızdaki önemi, son zamlar ve psikolojimiz” konularının ele alındığı söyleşide konuşan Yenin, “Kaygı yaşarken anı yaşamayı unutuyoruz.  Kaygı (Gelecek korkusu)  Neden sorusunun ucu bucağı yok. Neden yerine nasılı demeli, çözüm odaklı olmalıyız. Bu duyguyu da çözümlemiş olacak. ”dedi.

Nedenleri irdelemeden, nasıla yönelmenin önemli olduğunu belirten Yenin, “Çocuklarımıza hayır demeyi 2,5 yaşından itibaren öğretmeliyiz. Hayır diyememek kaygıyı beraberinde getirir. Hayır, aslında değişmektir.  Bundan, hayır demekten korkmayın.  Hayır kabul edilebilir bir yanıttır.” İfadelerini kullandı.

Yenin, “Zamlar Psikolojimizi nasıl etkiliyor? sorusuna verdiği yanıtta da, “ Zamlar insan üzerinde kronik stres yapıyor. Haberlerden kaçmak gerçeklerden kaçmak olacağından, anda kalarak ve nefes ile gevşeme egzersizleri  yaparak  stresi yenmeye çalışmalıyız ”dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran10
şaşkın1
üzgün1
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın