Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZAM OLMUYORMUŞ !..

ZAM OLMUYORMUŞ !..

Ereğli`de söz sırası fırıncılarda.


Ereğli’de 400 gram ekmeğin 4 liradan satılması, küçük ekmek üretiminin durması ile ilgili olarak çıkan “GİZLİ ZAM” haberlerine yönelik fırıncı esnafından açıklama geldi.

Fırıncılar tarafından yapılan açıklamada son günlerde ekmek yapımında kullanılan malzemelere gelen zammın ardından bu durumun vazgeçilmez olduğu ifade edildi. Ekmek Fırını sahiplerinden Nurullah Uzun, un, yakıt ve diğer malzemelere gelen zamların bellerini büktüğünü Nisan ayında aldıkları 50 kiloluk unun fiyatının gelen zamla birlikte 385 liraya çıktığını, Nisan ayın da 450 lira olan katı yakıt odununun bin 100 liraya yükseldiğini ifade etti.

Ekmeğe zam yapmadıklarını ve maliyet fiyatları ile ilgili de devletten kendilerine yardım edilmesini de isteyen Nurullah Uzun “ Tüm maliyetlere %250’ye varan oranda astronomik zamlar geldi. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıta gelen zamları hesaba bile katmıyoruz. Un ve odun aldı başını gitti. Un ’un 50 kg’lık çuvalı 145 TL’den 385 TL’ye, Maya’nın fiyatı 110 TL’den, 150 TL’ye odunun fiyatı ise 450 TL’den 1.100 TL’ye çıktı. Devletimizden artan maliyetlere müdahale etmesini bekliyoruz. Vatandaşımıza ekmek çıkarmakta zorlanıyoruz. Fırıncı esnafına un ve maya tahsisi yapılması, elektrik ve doğalgaz fiyatlarının düşürülmesini bekliyoruz. Her gün binlerce lira zarar ediyoruz. Ekmeği çift yapmamıza rağmen maliyetleri karşılayamıyoruz. Fırıncılarımız ile vatandaşımız karşı karşıya kalıyor. Buna bir dur denmesi gerekiyor. Fırıncılar olarak halkımızın temel ihtiyacı olan ekmeği çıkarmak için resmen mücadele ediyoruz” dedi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın11
şaşkın2
hayran1
üzgün1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo