Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zaferin 95’inci yılı kutlanıyor…

Zaferin 95’inci yılı kutlanıyor…

-HABERİN İÇİNDEN- *Yağmurun yağmadığı saatlerde denk gelen sürede kutlanan törene, katılım azdı. *Kurulan protokol çadırında 111 kişi, bayramı kutlamaya ilçe merkezine gelen sivillerden ise 20’si çocuk 88 kişi sayıldı. *Törenlerde ilkler yaşandı. Yenilenen Atatürk Anıtı’nda ilk kez resmi tören düzenlendi. *İlk kez, tören geçidi askeri araçla yapılmadı. Protokol üçlüsü, yürüyerek yanlarına gittiği halk, asker, gazi ve öğrencilerin bayramını tebrik etti.30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenleri, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleştirildi. Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda 9.00’da başlayan törende protokol çelenkleri Anıt’a sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Bu sırada, göndere 3 adet Türk Bayrağı çekildi. Anıt önündeki resmi tören böylelikle son buldu.

Alternatif tören…
Resmi törenin ardından CHP Ereğli ilçe teşkilatı, Atatürkçü Düşünce Derneği ve bazı sivil toplum kuruluşları, ayrıca çelenk sunma programı gerçekleştirdiler. Gurup adına açıklama yapan CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, resmi bayramlarda siyasi parti ve STK’ların Anıt’a çelenk sunulması için izin alınması gerektiğini eleştirerek; izni, vatan toprağına düşen şehitlerden aldıklarını söyledi.

Kaymakamlık makamında tebrikler…
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve beraberinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Zonguldak eski Milletvekili Fazlı Erdoğan ile birlikte Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul ettiler.

Bulvardaki geçit töreni
30 Ağustos Zafer Bayramı ikinci resmi töreni, Devrim Bulvarı’nda sürdü. Bu yıl, ilk kez askeri araçla geçiş sağlanmadığı törende Madenoğlu, Manioğlu ve Uysal yürüyerek halkı ve protokolü selamladılar.
Karadeniz Bölge Komutanlığı askeri Deniz Binbaşı Ömer Aynacı günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Aynacı, 30 Ağustos zaferinin sadece Türk milleti için değil aynı zamanda bütün dünya için büyük öneme sahip tarihi bir olay olduğunu belirterek, “bugün tarihinin hiçbir devresinde hürriyetinden zerre kadar ödün vermemiş büyük Türk Milleti’nin istilacı düşmanlara karşı canını ortaya koyarak verdiği yaşam mücadelesinin amacına ulaştığı çok anlamlı bir gündür. Bugünün değerini anlamak ancak dünü öğrenmek ve daima hatırlamak ile mümkündür” diye konuştu.
Öğrenci Buse Naz Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına şiir okudu. Tören gaziler, askerler, askeri araçlar, bazı sivil toplum kuruluşları ve kurum araçlarının geçit töreni ile sona erdi.
-Katılım-
Halk katılımının az olduğu görülen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına, Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Kaya, Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları, Gaziler, Kaymakamlık daire müdürleri, bazı siyasi parti başkanları, Türk Metal Sendikası Şube yöneticileri, sivil toplum kuruluş başkan ve yöneticileri, sivil ve askeri erkan, bazı okulları temsilen öğrenciler ile Karadeniz Ereğli Belediye Spor Kulübü’nden bir grup altyapı sporcuları katıldı.
 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
Eregli geçlik işsiz.

30 Ağustos 2017 - 23:36

Kimsenin olmaması normaldir nerde erdemir nerde ttk nerde yaverler fabrikalara girenler belediyeden ayrılmayalar işlerini gordurupte gündeme gelmeyenler iyi olmuş..

Eregli geçlik işsiz.

30 Ağustos 2017 - 23:35

Kimsenin olmaması normaldir nerde erdemir nerde ttk nerde yaverler fabrikalara girenler belediyeden ayrılmayalar işlerini gordurupte gündeme gelmeyenler iyi olmuş..

Yorum Yazın

Canlı Radyo