Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zabıta ve polisten dilenci operasyonu!

Zabıta ve polisten dilenci operasyonu!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dilencilik yapanlara yönelik ortak operasyon düzenlendiği bildirildi.


Edinilen bilgiye göre, Ereğli Belediyesi Zabıtası ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri Cuma Namazı sonrası cami çıkışında bekleyen dilencileri tespit etti. Toplanan şahıslar, ekip araçları ile zabıta müdürlüğüne götürüldü. Bazıları ise polis ve zabıtayı görünce kaçarak kurtuldu.
Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, gazetecilere açıklamasında, dilenirken yakalanan kişilere kabahatler kanuna göre cezalar yazıldığını söyledi. Aralarında çocuklarında bulunduğu dilencilere işlem yapıldığını anlatan Dursun, şöyle dedi:  
“Cuma namazı çıkışında yapmış olduğumuz uygulamada bir kız bir erkek iki çocuk, ikisi yaşlı olmak üzere 4 tane kadın, iki erkek olmak üzere bunları aldık. Gerekli işlemlerle üst aramalarını yapıyoruz. Emniyete de gerekli bilgileri de vererek uygulamamızı böyle bitirdik. Bu uygulama genelde her hafta sonu Cuma günleri namaz çıkışları ve akşamları olmak üzere bu şekilde devam edecek. Alınan dilencilerin üst aramalarını yapıyoruz. Topladıkları paraları bizim mali hizmetler kasasına yatırıyoruz.”
Yapılan çalışma sonucunda yakalanan dilencilerin üzerinden toplamda 200 lira para çıktığı belirtildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo