Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZABITA, KARMAŞAYI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR

ZABITA, KARMAŞAYI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir süredir devam eden ‘yer kapma’ karmaşası yaşanan köylü pazarında, birbirlerini yalancılıkla suçlayan üreticiler arasında sert tartışmalar yaşandı.


Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce revize edilerek modern konuma getirilen Merkez Pazaryeri’nde kaos yaşanıyor. Köylü üreticilerinin yer aldığı alandaki üreticiler, bugüne kadar hiç gelmedikleri pazara son birkaç gündür geldiklerini öne sürülen kişilerce mağdur edildiklerini söylüyor.
Bununla birlikte, bir haneden birkaç kişinin Pazar alanına gerek fazladan yer tutma gayretinde olanların varlığını iddia eden köylüler, zabıtadan çözüm istediler.
ZABITA: “ÖNCE HAKKANİYET”
Yanlarında getirdikleri boş kasa, kalas ve karton parçaları ile kendi alanlarını belirleyen köylü üreticilere Karadeniz Ereğli Belediyesi Zabıta ekiplerince müdahale edildi. Pazarın en eski tezgah sahipleri tespit edildi, bu kişilerden yardım istendi. Pazarda sürekli durmayanlar, bir aileden birkaç kişi gelenler ile daha önce hiç tezgah açmayanlar belirlendi. Zabıta Amiri, “önce hakkaniyet. Kimseye hak geçmesini istemiyoruz. İlk olarak yıllarca burada tezgah açanlar yer alacak ardından ise yer kalması durumunda diğerleri değerlendirilecek” dedi.
Yer belirleme işlemi sırasında bazı kişiler, birbirlerini yalancılıkla suçladı. Sinirlerine hakim olamayan bazıları ise zabıta ile tartıştı. Pek çok kişi de tutumundan memnun olduklarını belirttikleri zabıtanın, herkese eşit davrandıklarını söyledi.
Haber yayına hazırlandığı sırada, yer taksimi devam ediyordu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
kızgın1
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın