Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YÜZLERCE KİŞİ DUYGULARINI ANI DEFTERİNE YAZDI!.

YÜZLERCE KİŞİ DUYGULARINI ANI DEFTERİNE YAZDI!.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı Ereğli’deki demokrasi nöbetlerine yurt içi ve yurt dışından katılan yüzlerce kişi duygularını oluşturulan anı defterine yazdı. 

Ereğli Belediyesinin organizasyonunda Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı önünde binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbetleri sırasında açılan hatıra defterine vatandaşlar darbe karşıtı duygularını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisini yansıttı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişimine Türk halkının tek yürek karşı çıktığını söyledi.

İlçede binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbetlerinde kurulan anı defterine yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişinin duygularını dile getirme imkanı yakaladığını aktaran Uysal, "Her yaş grubundan halkımız FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi, vatanına, milletine, Başbakanına ve Cumhurbaşkanına olan bağlılıklarını dile getirdi. Avusturya’dan Almanya’ya, Edirne’den Ankara’ya kadar pek çok kişi bu deftere düşüncelerini dile getirdi." dedi.

Uysal, halkın vatanına, milletine, bayrağına, devletine bağlılığının ve sahip çıkmasının dünyada pek çok ülkeye nasip olmayacak bir durum olduğunu belirtti. 

Ereğli’de darbe girişimi sürecine ilişkin fotoğraf sergisi açmak için çalışma sürdürdüklerini aktaran Uysal, şunları söyledi:

"Bu sergide bu düşünceleri insanlarımızla buluşturmak istiyoruz. İnanın bazen alıyor ve bu anı defterini okuyoruz. Gururlanıyoruz, bizlere ayrı bir heyecan katıyor. Bu yüzden bu heyecanı ve gururu tüm halkımızla paylaşmak için açacağımız sergide anı defterine de yer vereceğiz." 

- Anı defterinden

Genç, yaşlı, çocuk, yurt içi ve yurt dışından birçok kişinin düşüncelerini paylaştığı anı defterinde şu ifadeler yer alıyor:

"Biz Avusturya’dan geldik çok şükür meydanlardayız. Vatanımızı  o pis darbecilere Fetoculara bırakmayız, bu vatan bizim kimseye bırakmayız. Dik dur Uzun Adam, Allah seni korusun, başımızdan eksik etmesin inşallah." 

"Ben İzmir’den Gümüşhaneli Yusuf Çekiş. Bu darbeyi yapan yaptıran hainleri Allah kahretsin diyorum. Saygıyla selamlar. Bir daha böyle darbeler istemiyoruz. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan."

"Tükürün milleti alçakça vuran darbelere. Tükürün onlara alkış tutan kahpelere. Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan için 9. gününde de buradayız. Durmak yok, yola devam. Yasemin Karaduman."

"Bugün ev taşıdığım için temizlik yaptım, çok yoruldum kuzenimin eşi Hatice yardıma geldi işte bu yorgunlukla biz buraya demokrasi nöbeti tutmaya geldik. Mesele memleket meselesi söze ne hacet. Asiye Cüce."

"15 gündür nöbete geliyorum. Bu arada ben Feyza, 6. sınıfa geçtim. Çok heyecanlıyım."

"Duygularımı anlatmaya sayfalar yetmez. Rabbime sonsuz şükürler olsun ki göğsümüzü siper ettik. Tanklar ne ki? Allah’ın izni ile bizleri hiçbir kuvvet yıkamaz. FETÖ gibi 10 tane olsa vız gelir. Feride Sarı."

"Vatan için geldik Almanya’dan, taşına toprağına ölürüm Türkiyem. Nilüfer." 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın