Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YÜRÜYÜŞLERLE BAŞLADI

YÜRÜYÜŞLERLE BAŞLADI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Zonguldak genelindeki  törenler başladı. Törenleree çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile katıldı.

 

Kdz.Ereğli’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlamaları kapsamında tören düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce hazırlanan kutlama programı saat 10.00’da Polisevi önünden başlayan ve Anıt Partk’ta son bulan Gençlik Yürüyüşü ile başladı.

Daha sonra Anıt Parkta bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Haydar Üzülmez tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

SAKA, “19 MAYIS, GENÇLİK VE GELECEK DEMEKTİR”

 

Törende gençler adına bir konuşma Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi Öğrencisi Bahar Saka, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Egemenlik duyguları içinde Samsun’a attığı ilk adımın Türk Milleti’nin bağımsızlığı kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yolunda atılan en önemli adım olduğunu söyleyerek, “19 Mayıs’ta Samsun’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Mücadelesi’ni ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş ve Türk Milleti’nin miladı olan 19 Mayıs 1919’u zaferin devamı ve gençlere olan güveni olan sebebiyle bu anlamlı günü Atamız gençlere emanet etmiştir. 19 Mayıs gençlik, gençlik gelecek demektir. Türk genci Türk İstiklal ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisidir. Bugün ve yarınların en büyük güvencesidir.”dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın