Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“Yolcu indirme sorunu çözüldü”

“Yolcu indirme sorunu çözüldü”

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


Karadeniz Ereğli’de, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin, yolcularını merkezde indirmemeleri ile bir başlayan ve bir süredir devam eden sorun bitti. İlçenin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Zonguldak İl Trafik Komisyonu ilçemizdeki indirme noktalarını onayladı ve resmi yazı geldi” dedi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Karayolları Taşımacılık Kanunu'na göre şehirlerarası otobüslerin ilçe merkezinde yolcu indirme sorununun indirme notalarına tabela çakılmasıyla birlikte çözüme kavuştuğunu bildirdi.
Başkan Uysal, Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde otobüs firmalarının yetkilileri ile de yaptığı görüşmelerin ardından Gülüç-Kepez arasındaki karayolunda yolcu otobüslerinin Karayolları Taşıma Kanunu'na göre ortaya çıkan yolcu indirme sorununun çözülmesiyle birlikte firmalara resmi tebligatın da yapıldığını ifade etti. Uysal, şunları kaydetti:
“SIKINTIYI ÇÖZMENİN MUTLUĞU İÇİNDEYİZ”
“Yolcu indirme sorunu, mağdur olan vatandaşlarımızın yoğun eleştirilerine neden olmuştu. Bildiğiniz gibi daha önce terminalimizdeki otobüs firmalarını ziyaret ederek görüşmelerimizi yapmıştık. Sorunu çözmek adına sorunu İlçe Trafik Komisyonu’na getirdik ve burada indirme noktaları kabul edildi. Ardından Zonguldak İl Trafik Komisyonu ilçemizdeki indirme noktalarını onayladı ve resmi yazı geldi.
Belediye olarak bizlerde bu 3 noktadaki ceplerin fiziki şartlarını uygun hale getirdik. Buralara yolcu indirme levhalarını bugün itibariyle diktik. Dün itibariyle otobüs firmaları Kışla-Kepez güzergâhı üzerinde 3 noktada, Potbaşı, Devrek Yolayrımı ve Carrefour yanında yolcu indiremeye başladılar. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıyı çözmenin mutluğu içindeyiz.”
Öte yandan, yolcuların indirileceği fakat şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenlerin ise yoldan alınmayacağı öğrenildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın4
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
İzci 67

18 Aralık 2018 - 15:35

Yani Gülüç'te oturan bir vatandaş otobüse binmek için yine terminale mi gidecek. Çok komiksiniz vallahi. Nasıl bir çözüm bu?

Yorum Yazın