Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YOĞUN KATILIM

YOĞUN KATILIM

Cumhuriyetin 93.yılı kutlamaları kapsamında Karadeniz Ereğli’de yapılan kortej yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

Bağlık Polis Karakolu önünden marşlarla başlayan yürüyüşe katılan protokol, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilçe halkı, ’Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları atarak, Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyet’in 93. yılını coşkuyla, heyecanla ve gururla kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

’Güzel şehrimin güzel insanları. Sizleri ve Cumhuriyetimizi seviyoruz. Cumhuriyet benim, Cumhuriyet senin, Cumhuriyet sizlerin, Cumhuriyet hepimizin. 78 milyon ülkemizde yaşayan insanımızın. Cumhuriyetimiz için, ortak değerlerimiz için. 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi. O karanlık gece, o hain ve menfur saldırıdan sonra olduğu gibi. Bir olarak beraber olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, el ele gönül gönüle muhasır medeniyetlerin ötesine geçmek için çalışmalıyız. Bir ve beraber olmamız lazım. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin varisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet dilerken, önlerinde de saygıyla eğiliyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Sağolun güzel Ereğli’nin güzel insanları.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın