Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’YILAN TİMİ’ İŞ BAŞINDA!..

’YILAN TİMİ’ İŞ BAŞINDA!..

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bir eve giren yılan, İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan "yılan timi" tarafından yakalandı.

Alaplı Aşağıdoğancılar köyü Tekke Mahallesi’nde bir eve yılan girdiği ihbarını alan Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan yılan timi, söz konusu eve giderek yılan aradı.

Yarım saatlik arama sonrası yılanı karbondioksit gazıyla etkisiz hale getiren ekipler, hayvanı ormanlık alanda doğaya bıraktı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık iki yıl önce kurulan yılan timi başarılarından dolayı tebrik ederek, "Bölgemizde yaz mevsiminde yılan ihbarları çok geliyor. Ekiplerimiz ihbarları anında değerlendirerek müdahale ediyor. Tüm ekibimize teşekkür ediyorum." dedi.

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın da yaz mevsiminde hemen hemen her gün evlere yılan girdiğine yönelik çok sayıda ihbar aldıklarını söyledi. 

Yılanları yangın söndürme tüpleriyle yakaladıklarını ifade eden Taşkın, "Çeşitli aparatlar kullanarak yılanı yakalamak hem zor, hem de riskli. Biz de bundan dolayı yangın söndürücüleri kullanıyoruz. Karbondioksit, havayla birleştiğinde eksi 60-70 derece soğukluk yaratıyor. Böylece yılan etkisiz hale geliyor. Bir süre sonra kendi ısısına ulaştığında da normale dönüyor. 3 ayda 50 vakaya müdahale eden timimiz, karbondioksit içerikli tüpler yardımıyla yılanı etkisiz hale getiriyor. Yakalanan yılanları tekrar doğaya bırakıyoruz." diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın