Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YERLİ OTOMOBİL İÇİN ŞARKI YAPTILAR

YERLİ OTOMOBİL İÇİN ŞARKI YAPTILAR

Bursalı bir müzik grubu, yerli otomobil üretiminin gerçekleştirileceği sürece, renk ve heyecan katmak amacıyla söz ve müziği kendilerine ait şarkı yapıp, klip çekti.

Grubun aynı zamanda solisti olan İbrahim Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şakının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu belirtti

Yılmaz, yerli otomobil konusunun son zamanlarda daha da önem kazandığını vurgulayarak, "Bu ülke evlatlarının arabayla imtihanı büyük. Şu anda yerli araba konusunda bir sürecin arefesindeyiz. Lansmana daha 2 yıl var. Herkes merakla bekliyor, heyecan içinde. Biz de Gözdağı müzik grubu olarak, bu konuyu müzikal bir pencereden ele alalım istedik" diye konuştu. 

"Yer açalım yerliye, yersiz olmasın" 

Otomotiv sektöründe çalıştığı için de konuyla yakından ilgilendiğini anlatan Yılmaz, şöyle devam etti: 

"Yerli otomobilin 2 yıllık bekleyişine bir renk ve heyecan katmak adına kliplendirmek istedik. Prodüktörümüz Eyüp Otman bu konuya el attı ve klibi çektik. Ardından klibi sosyal medyada paylaştık. Henüz iki gün olmasına rağmen ilgi, çok büyük." 

Daha önce de Bayırbucak Türkmenleriyle ilgili bir şarkı yaptıklarını anımsatan Yılmaz, "Rus uçağının düşürüldüğü zaman da ’Uçaktan küpe yaparız, kulağına takarız. Bak Ayasofya demişken saf tutar namaz kılarız’ diye bir eser seslendirmiştik" dedi. 

Bursalı iş adamı Eyüp Otman da gençlerin heyecanına ortak olmak için şarkının ve klibin prodüktörlüğünü üstlendiğini belirterek, "Beraber yola çıktık, devam ediyoruz. Bu grupla daha çok eserler yapacağımız kanaatindeyim." ifadelerini kullandı.

Şarkının sözleri ise şöyle:

"Kaynağı senden, benden tahsis edildi

Milletin makamına tahsis edildi

Yapmışız işte; umurunda değil

Avrupalı yapınca git önünde eğil

Yer açalım yerliye, yersiz olmasın

Zaman-ı Devrim gibi yolda kalmasın

Üstünlüğü yok iken; Acem’in Arap’a

Seni üstün kılmıyor; lüks bir araba

Lükse ihtiyaç, israfa meyil

Gösteriş başa bela; zenginlik değil"

 

AA

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın