Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YENİLMEYEN TAKIM PRAG’DA!..

YENİLMEYEN TAKIM PRAG’DA!..

- YENİLMEYEN TAKIM PRAG’DA


Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleşen Dünya Okullararası Kız Futbol Şampiyonası’na katılan Karadeniz Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı’nın, bugün Almanya ile yarı finale çıkma maçı yapacakları bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı, 20-29 Mayıs tarihlerinde Prag’da gerçekleştirilen şampiyonada ter döküyor. 
Başta Türkiye olmak üzere Zonguldak’ı temsil eden Ereğli ekibi, gurubundaki ilk maçında Şili’ye unutamayacağı ders vererek, maçtan 8-0 galip ayrıldı. 
2’nci maçında Finlandiya, 3’ncü maçında ise Yunanistan’la karşılaşan Ereğli takımı, her iki maçtan da 1-1’lik skorlarla sahadan ayrıldı. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı, 4’ncü maçında da adeta fırtına gibi estiği rakibi Fransa’yı 4-0 yenmesini bildi. 
Oynadığı son maçta ise turnuvanın ev sahibi Çek Cumhuriyeti ile karşılayan ’Ereğli’, baştan sona üstünlüğü elinde bulundurarak bu maçtan da 4-1’like net skorla ayrıldı.

KRİTİK MAÇ ALMANYA İLE… 
İlk 5 maçında aldı sonuçlarla çeyrek finale kalmayı başaran Ereğli’nin rakibi Almanya oldu. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı, bugün (26 Mayıs), çek saati ile 14.00 Türkiye saati ile 15.00’da Prag Random Stadı’nda karşılaşacak.

O KADAR ÖZEL OKUL, SPOR LİSESİ VARKEN; EREĞLİ… 
Takım çalıştırıcılarından Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Topal, kritik maç öncesi Hakimiyet’e yaptığı özel açıklamada, takım olarak morallerinin üst düzeyde olduğunu söyledi. Türkiye ve Karadeniz Ereğli için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Topal, şu sözlerle konuştu: 
“Takım iyi, moraller yerinde. Burada fazla gurbetçimiz yok. Almanya maçı, bizim için zor maç olacak. Turnuvanın favorilerden biri Almanya ama biz elimizden gelenin en iyisini yapıp ay yıldızımızı, ülkemizi burada 36 ülke arasında en iyi şekilde temsil edeceğiz. 
Dünya şampiyonasını temsilen; ülkemizden o kadar spor lisesi, özel okul ve tanınmış büyük şehirlerin okulları varken, Karadeniz Ereğli’den sadece kendi kızlarımızla ülkemizi temsil etme hakkını yaşıyoruz. Bunu, 2 yıldır üst üste Türkiye’de yaşayan tek takım ve okul olmanın gururu, zaten kesinlikle anlatılmaz.”

İZMİR MARŞI’NI SÖYLEDİLER 
Öte yandan, Karadeniz Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı, tüm takımların yer aldığı otelde düzenlenen “Kültür Günü”ne katıldı. 36 ülkenin takımlarından, ülkelerini anlatan koreografi şarkılar söylenmesi istendi. Ereğli ekibi ise salondaki 1500 kişiye “İzmir Marşı’nı” söyledi. O anarda ise dünya, İzmir Marşı’nı dinledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın