Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YENİ TERMİNAL AÇILDI

YENİ TERMİNAL AÇILDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 1972 yılında kurulan 1979 yılından itibaren ise hizmet vermeye başlayan Şehirlerarası Otobüs Terminali yıkıldı.’Kent Meydanı’ projesi kapsamında yıkım işlemi terminal, Ömerli Mahallesi’ndeki yeni yerine taşındı.


Uysal, yıkım işlemi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, yıkılan yere daha güzel, kullanışlı, şehrin ihtiyacı olan sağlıklı bir alan yaratacaklarını söyledi. Yıkılan alanın 650 aracın sığdığı 2 katlı otopark olacağını belirten Uysal, “şehrimiz için sembol cami inşaatının da ilk aşaması böylelikle başlamış oldu. Önemli olan yıkmak, yapmak değil önemli olan şehrin ihtiyacı doğrultusunda daha güzel projelere imza atmaktır. 1-2 Gün sürecek işlemlerin ardından alan boş kalacak. Kent Meydanı katlı otopark projesi önümüzdeki hafta ihaleye çıkacağız. Bu sürece kadar yıkımı yapılan alan açık otopark alanı olarak kullanılacak" diye konuştu.

İLÇE MERKEZİNE GİREMEYECEKLER
Kent Meydanı projesi kapsamında yapılacak iki katlı otopark ile ilçede trafik sorununun da ortadan kaldırmak istediklerini belirten Uysal, Ömerli’deki Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs terminaline giriş ve çıkış yapan otobüslerin ilçe merkezine artık giremeyeceğini vurguladı.

TERMİNALE ULAŞIM!
İlçe merkezinden seyahat etmek isteyen vatandaşların Çilek Halk Otobüsleri veya taksiler ile otobüs terminaline ulaşımının sağlanacağını ifade eden Uysal, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
"Çilek Halk Otobüslerimiz, taksi duraklarımız var bu şekilde bir ulaşım planlıyoruz. Yeni terminal bölgesinden kalkacaklar (otobüsler) şehir içerisine girmeyecekler. Yolcu taşımacılığını halk otobüsleri ve taksiler yapacak. Onlarla da görüştük onlara da teşekkür ediyorum. Halkımızın yararına kararlar aldılar. Örneğin Kadıtarlası’ndan indiniz şehre, bir ücret ödediniz, ikinci bir ücret ödemeden terminale ulaşım bedava olacak. Elmatepe, Kışla güzergahlarında onlarla ilgili arkadaşlarımız çalışma sürdürüyor. Önerilerini getirsinler, iniş ve biniş konusunda bazı bir iki ana cep konulabilir."

YENİ TERMİNAL, DUALARLA AÇILDI
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yıkım işleminin ardından Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne geçerek firma sahihlerine hayırlı olsun temennisinde bulundu. Danışma Merkezi’ne ait mikrofondan konuşan Uysal, yeni terminalin hizmete girdiğini söyledi, vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi.  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın4
üzgün2
gülücük1
hayran1
şaşkın1
Ysmn grf

10 Mart 2018 - 00:43

Hiç dusunulmuyor dimi bunun yaşlısı var cocuklusu var insanın elinde valizi o otobüsten in öbürüne bin zaten otobüs şoförleri sağolsun cocuklulara pek bi kibarlar bebek arabası koyamiyorsun kiyameti kopartiyorlar bide valizlerle oraya gidicen servis şarttı yine bı hizmet yine vatandaşa eziyet

Yorum Yazın