Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YENİ HEDEF BELİRLENDİ!.

YENİ HEDEF BELİRLENDİ!.

Fransa’da düzenlenen Okullararası Genç Kızlar Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Avrupa 3’üncüsü olan Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Bayan Futbol Takımı Ereğli’ye geldi.

Kafileyi, burada öğretmenler, öğrenciler ve sporcu aileleri karşıladı. Meşale yakan bir gurup erkek öğrenci, Türkiye lehine sloganlar attı, sporculara çiçekler verildi. Turnuvada, elde etikleri başarılı ile adlarını tarihe yazdıran bayan futbolcular, kendilerine bekleyenlere sarılarak hasret giderdi.

 

YENİ HEDEF BELİRLENDİ!!!

Takımın çalıştırıcılarından Beden Eğitimi Öğretmeni Erkan Kılıçarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, turnuvada geçen zamanın zor bir süreç olduğunu söyledi. Şimdiki hedeflerinin ise Dünya Şampiyonası’na katılmak olduğunu ifade eden Kılıçarslan, şöyle konuştu:

“Bu başarıyı daha önce yakalayabilirdik. Birçok kereler, Türkiye’de finaller, yarı finaller kaybettik. Nasip bu sene imiş. Bayan futbolda Almanya, Fransa ve Brezilya güçlü olan gibi ülkeler vardı. Bunların arasından sıyrılıp Avrupa 3’üncüsü olmanın çok büyük bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Seneye, Çekcumhuriyeti’nde yapılacak Dünya Şampiyonası var. Nasip olursa oraya katılmak istiyoruz. Bu başarılardan başta okul müdürümüz olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

EN ÇOK EZAN SESİNİ ÖZLEDİ

Sporcu Merve Meral da, en büyük destekçilerin Fransa’da ki gurbetçiler olduğunu anlattı. Meral, “orada, okulumuzu temsilen değil ülkemizi temsil etmek için gittik. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza inanıyoruz. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Orada da gurbetçilerde bize sahip çıktılar. Maçlarımıza gelip tezahüratta bulundular. Yani bence bunu kimse yapmazdı. Onların içlerinde, ülkemizin hasreti vardı. ’Gitmeseniz’, ’keşke sizinle gelsek’ diyorlardı. Suyu, ekmeği farklıydı. Değişik duygular içindeydik. Sabah kalktığınızda ezanın sesini duyamıyorsunuz. Gerçekten, ülkem bir başka” diye konuştu. 

 

Kafile, konuşmalarından ardından, maç öncesi ve sonrası yapılan ritüel ’motivasyon arttırıcı’ sloganı uygulayarak, gazetecilere hatıra pozu verdiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın