Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YAZIK DEĞİL Mİ?

YAZIK DEĞİL Mİ?

Taşımalı eğitim yapan firmada yaşandığı öne sürülen araç sıkıntısı nedeniyle öğrenciler, tarım alanında kullanılan ve patpat diye tabir edilen araçlarla okullarına gidiyor. Çocuklarını okullara patpatlarla götürmek zorunda olan veliler ise sorunun çözülmesini isteyerek tepkilerini dile getiriyor...


Bartın’da, taşımalı eğitim ihalesini alan firmada yaşandığı iddia edilen araç yokluğu nedeniyle bazı köylerde çocuklarını okula göndermekte sıkıntı yaşayan veliler, sorunun çözülmesini istiyor. Veliler, büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor.
Gözpınar köyünden her gün çocuklarını patpatla 5 kilometre uzaklıktaki Kızılelma köyünde bulunan okula götüren baba Ercan Aksu, gazetecilere açıklamasında, şunları söyledi:
“Çocuğumu kaç gündür okula götüremiyordum. Çocuklar evin önünde bekliyordu, artık kendim getiriyorum. Bazı araçlar var ama plakaları bile yok. Ben bu araçlara çocuğumu nasıl emanet edeyim. Kendimde çalışıyorum. Köyde bu şekilde 16-17 tane çocuk var. Milli Eğitim Müdürlüğü, sözleşmemiz var bir şey yapamayız diyor. Bu bölgedeki Mugada köyü servislerinin de firmadan alacakları varmış. Alacaklarını almadan taşıma yapamayacaklarını söylüyorlar. Bırakınca da dışarıdan arabalar geldi, onlarda kırık dökük haldeler.”
Velilerden Bilal Yılmaz da, "aynı sıkıntı bizde de var. Çocuğumuzu patpatla götürüyoruz. 2019 yılının servis aracı artık patpat oldu” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın2
gülücük1
şaşkın1
hayran0
üzgün0
Turhan Keskin

15 Eylül 2019 - 11:45

CHP nin işidir

Yorum Yazın