Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YARINA KALDI

YARINA KALDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin Hüseyin Uysal başkanlığındaki Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleştirildi.


Uysal, Atatürk Kültür Merkezi çok amaçlı salonda yapılan oturumda ‘gündem’ öncesi konuşmasında, Cumartesi Pazarı’nın kapanacağına yönelik ortaya atılan söylentinin doğru olmadığını söyledi.
CHP Gurubu’nca biri fırtınada hasar gören sahil bandındaki bazı noktalar ve diğeri ilçe geneline verilecek kaliteli su konularına ilkin soru önergeleri hakkında konuşan Uysal, her iki konu ile ilgili çalışmaların hızlı sürdüğünü bildirdi.
Sahilde, yerlerinden çıkan yaklaşık 20 yıllık yapı malzemelerin aynısının bulunmasında güçlük çektiklerini; memba kalitesindeki suyun ise vaat edilen süreden bir ay gecikmeli olarak musluklardan akacağını belirtti.
Elmatepe'de üst geçit ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde devam ettiğini, bu konuda endişe edilmemesi gerektiğini anlatan Uysal, ilçeye yapılması istenen kadın sğınma evi ile ilgili de, "100 bin nüfusu geçen Ereğli'de çalışmaları ben takip ediyorum. Avusturya, Almanya ve İsveç konularında makaleleri okumaya devam ediyorum. Bilgi sahibi olmadan konuşmak son derece tehlikelidir. Kadınlarımız baş tacıdır, şiddete maruz kalmalarını istemiyoruz. Bu konuda hiç merak etmeyin ben söz veriyorum" dedi.
Öte yandan Uysal, Göztepe Köprüsü mevkisinden Yöresel Evler güzergahına kadar olan sahil kesiminde değişiklikler yapacaklarını sözlerine ekledi.

GÜNDEM ÖNEMLİ!
Meclis’in aynı zamanda resmi kısmı olan 10 maddenin yer aldığı gündem maddeleri görüşmelerinde ise Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ‘vizyon projeleri’ arasında gösterilen Kent Meydanı ve Yeraltı Otopark Binası Yapımına ilişkin ‘kredi alınması’ gündem maddesi okundu. Bu madde incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Bu ve komisyonları havale edilen maddeler ile diğer gündem maddeleri, yarın (3 Mayıs) yapılacak 2. Oturumda karara bağlanacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın