Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YARIN BAŞLIYOR !.

YARIN BAŞLIYOR !.

Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübü Derneği tarafından TOBB destekli yeni proje başlıyor.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) , Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Coca-Cola Türkiye’nin katkılarıyla hayata geçen ve kadınların ekonomik hayata etkin bir şekilde katılımını desteklemeyi amaçlayan Kız Kardeşim Projesi’ne, Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübü ile Habitat Derneği arasında imzalanan protokol ile Zonguldak ili dahil oldu.

Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübü Derneği Dönem Başkanı Gülberk Yalçın konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada “Kız Kardeşim Projesi, Türkiye’de yaşayan 15-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artırılması ve desteklenmesini, bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanımına destek olacak bir eğitim içeriğini kapsıyor. Bu eğitim içeriklerinin yanı sıra kendi alanlarında rol model olan, ilham veren kadınlarla katılımcılar bir araya getirilerek tecrübe aktarımı hedefleniyor. Proje kapsamında eğitimler Habitat Derneğinin toplam 108 gönüllü genç eğitmeni tarafından veriliyor.

Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübünün desteği ile Kız kardeşim Projesi kapsamında ilçedeki kadınlara yönelik verilecek ilk eğitim, 25 Aralık 2019 günü başlıyor. Gerçekleşecek ilk eğitim ile Kdz. Ereğli Zübeyde Hanım Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi öğrencilerine ‘ dijital okuryazarlık ’ eğitimi verilecek. 

Kuruluşundan bu yana kadınların ve kız çocuklarının eğitim ve liderlik olanaklarına erişimlerini arttırmak, konumunu güçlendirmek ve iyileştirmek için çalışan Kdz. Ereğli Soroptimist Kulübü ulusal da başarı ile yürütülen bu projenin yerelde uygulayıcısı olarak bölgemiz kadınlarına katkı sağlamaya devam etmektedir” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo