Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Yargılanmalarına başlandı!.

Yargılanmalarına başlandı!.

Zonguldak’ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 14’ü tutuklu 17 sanığın yargılanmasına başlandı. Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan ilk duruşmaya, aralarında öğretmen, mali müşavir ve esnafların da bulunduğu 17 sanık ile avukatları ve yakınları katıldı. Tutuklu sanık Ö.K, savunmasında Alaplı ilçesinde esnaflık yaptığını ve "12 yıl önce Fetullah Gülen cemaatiyle tanışarak, sohbetlerine katıldığını" söyledi.

Toplantıların evlerde yapıldığını ve genellikle dini konuların anlatıldığını ifade eden Ö.K, "Toplantılarda Fetullah Gülen kitapları okunması tavsiye edilirdi. Kurban kesimlerinin, cemaate bağış yoluyla yapılması istenirdi. 17-25 Aralık’tan sonra sohbetlere katılmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben hiçbir terör örgütüne üye olmadım." diye konuştu.

Sanık İ.S, tutuklu bulunduğu Kastamonu Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile yaptığı savunmasında terörist olmadığını ve suçlamaları kabul etmediğini belirterek, tahliye talebinde bulundu.Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyelerini istedi.Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı Bugün’’e (15 Mart 2017 ) erteledi.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın