Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YARDIM EDER MİSİN?

YARDIM EDER MİSİN?

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan Yaren


Devlet’in verdiği ilaçlar alerji yapıyor, alerji yapmayan ithal ilaçlar ise 48 bin lira…
 

Kan hücrelerinin özellikle de akyuvarların normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren bir kanser türü olan lösemiye yakalanan küçük çocuk, kendisine yapılacak yardımlar için elini uzattı.
 


Zonguldak ili Alaplı ilçesinde yaşayan Ravza Yaren Yavuz’a, bir süre önce Akut Lenfoblastik Lösemi teşhisi konuldu. Tedavisi İstanbul Göztepe Araştırma Hastanesi’nde süren Ravza, burada hayata tutunmaya çalışıyor.
ALERJİ YAPIYOR!
Kendisine telefon ile ulaşılıp bilgi alınan Ravza Yaren Yavuz’un babası Ümit Yavuz, kızının tedavi gördüğü hastaneden çok memnun olduğunu söyledi. Devlet eli ile verilebilen ilaçların Ravza’a alerji reaksiyonlar verdiğini anlatan baba Yavuz, “maalesef verilen ilaçlar kızıma yaramıyor. Alerji yapmayanlar ise ithal yolla alınabiliyor ve 3 aylık tutarı yaklaşık 48 bin lira tutuyor. Bu ilaçların sürekli tekrarlanması geriyor. Yardıma ihtiyacımız var” diye konuştu.
YAKINLARI DA ÇAĞRIDA BULUNDU
Öte yandan, Ravza Yaren Yavuz’un yakınları da, sosyal medyada bulundukları paylaşımlarda bulunarak, “Az çok demeden kardeşimize ve ailesine yardım elini uzatalım. Haydi Alaplı Yaren’i yaşatmak için el ele verip desteğimizi gösterelim” diyerek yardım beklediklerini belirttiler.

İRTİBAT TEL: 0535 385 97 85 (BABASI ÜMİT YAVUZ)

İBAN: TR30 0004 6000 7788 8000 2282 59

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük9
üzgün3
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo