Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YARALI İŞÇİLER TEDAVİ ALTINA ALINDI..

YARALI İŞÇİLER TEDAVİ ALTINA ALINDI..

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR) meydana gelen kok gazı patlamasında 5 kişi yaralandı.


Edinilen ilk bilgilere göre Levha İtmal tesislerinin yanında müteahhit firmaya tahsis edilen atölyede yüksek fırına malzeme yapımı sırasında kok gazı patlaması meydana geldi. Patlamada Ergün Düzgün (55), Berk Özdemir (57), Kenan Durhan (59), Cabir Karadeniz (56), Olcay Türkoğlu (58) yaralandı.

Yaralıların vücutlarında 1. ve 2. derece yanıklar olduğu özel hastaneye kaldırılan  yaralılarının tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

 

ERDEMİR’den kaza açıklaması…

 Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR) meydana gelen kok gazı patlamasında 5 kişi yaralanmıştı. EFOR Endüstriyel Tesisler Montaj İmalat ve İnşaat A.Ş. tarafından kok gazı patlaması ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

 Açıklama şöyle;

“Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (Erdemir) işletme sahasındaki Levha Haddehanesi’nde Şirketimize tahsis edilen alanda bugün saat 15:00’da “iş kazası” meydana gelmiştir.

Kazada, “3 Set Konvertör İmali ve Ön Montajı” yapan 5 personelimiz kazalanmıştır.

Kazalanan 5 personelimiz, kısa sürede, ambulans ile Echomar Hastanesi’ne kaldırılmıştır.

Hastaneden yapılan müdahalede, 3 personelimizde 2. derece yanık, 2 personelimizde ise 1. derece yanık oluştuğu belirlenmiştir.

İki personelimiz ayakta yapılan tedavilerin ardından,  3 personelimiz ise 2 saatlik tedavi sürecinin ardından taburcu edilmiştir.

Kaza esnasında Şirketimizde görevli kaynak mühendisi ve iş güvenliği mühendisinin de olay yerinde bulunduğunu ifade etmek isteriz. Alınan üst seviye tedbirlere rağmen gerçekleşen kazadan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. 

Yaralanan çalışanlarımızın tedavileri kapsamında gerekli tüm adımların atılmakta olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yaralı çalışanlarımıza acil şifalar diliyor, kaza sonrası desteklerini esirgemeyen Erdemir’e de şükranlarımızı sunuyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün10
gülücük5
şaşkın1
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın