Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YAPTIRDILAR, DEVLET'E TESLİM ETTİLER

YAPTIRDILAR, DEVLET'E TESLİM ETTİLER

Yaptırdıkları anaokulunu devlete teslim ettiler


Zonguldak ili Ereğli ilçesinde, hayırseverlikleri ile ülke genelinde tanınan Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çifti, yeni yaptırdıkları anaokulunu Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’a teslim etti. 
Alınan bilgiye göre, ilçede  daha önce bir ilk ve birde ortaokul yaptıran Oğuz çifti, son olarak aynı okul bahçesine birde anaokulu yaptırdı. Bir yıl önce teslim ettikleri ilk okulun ardından dünde yapımını tamamladıkları anaokulunu teslim ettiler.
Ereğli Kaymakamlığı’ndan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Kdz Ereğli’nin kıymetli hayırseverlerinden Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çiftinin eğitime destekleri devam ediyor. Kendi adlarına yaptırdıkları ilkokulu hizmete açılmasının üstünden bir yıl geçmeden yine okulun bahçesinde yaptırdıkları kendi adlarını taşıyan anaokulunu yapılan protokol ile devlete teslim edildi. Düzenlenen devir teslim törenine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, hayırsever çift Ahmet Orhan Oğuz ve eşi Nurdan Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ile anaokulunun kurucu müdürü Günay Çankırılı katıldı. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı İtibari ile halkımıza ve sevgili çocuklarımıza hizmet vermeye başlayacak olan Nurdan ve Ahmet Orhan Anaokulunun Kdz. Ereğli’mize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Kıymetli hayırseverlerimize Eğitim camiamıza yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunar, Kdz. Ereğli halkı olarak teşekkürü bir borç biliriz.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın