Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VELİLER İSYANDA !.

VELİLER İSYANDA !.

Ereğli`de tatil bilmecesi. Sadece taşımalı tatil edildi, ilçe merkezinde servisler çalışmadı, öğrenciler yollarda perişan oldu.


Kar yağışının dün gün içinde ve akşam saatlerinde etkili olduğu Ereğli’de okullara yönelik karar 21.00 sularında alınmış,  İlçe merkezinde  eğitim ve öğretime bugün (22 Aralık Çarşamba) devam edileceği,İl genelinde olduğu gibi Ereğli İlçe genelinde de, sadece taşımalı eğitim veren belde ve köylerdeki okullar ile, merkezdeki tüm okullara  belde ve köylerden gelen öğrenciler için 1 gün süre ile  tatil kararı alındığı duyurulmuştu.

SEVİSLER ÇALIŞMADI !.

Ereğli Umum Servis Araçları Derneği yönetimi alınan kararın ardından toplanarak öğrenci servislerinin 22 Aralık Çarşamba günü (Bugün) çalışmaması yönünde karar aldı.

Üyelere sosyal medya ve gruplardan atılan mesajla alınan karar “Değerli velilerimiz. Üzücü bir olaya sebebiyet vermemek için servis yapmama kararı aldık. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Her aldığımız önlem ve karar yavrularımızın iyiliği ve menfaati doğrultusundadır.” diyerek duyruldu.

VELİLER İSYANDA !.

Çok sayıda veli sadece taşımalı eğitime ara verilmesine tepki gösterdi.

Bir veli sosyal medyadan paylaştığı resmin altına “Burası Belen Yeni Mahalle, kısacası 2-3 santim karda bile otobüsün çıkmadığı mahalle. Ama okul sadece taşımalılara tatil.Dışarıda bayağı kar var ve benim kızım sabah ezanında yola çıktı.Artık nereye kadar yürür bilemiyorum. Burdan yetkililere sesleniyorum.İNSAF” diye yazdı.

Bu arada ilçe genelinde servislerin güvenlik açısından servis yapmama kararı almasından haberdar olamayan çok sayıda  öğrencinin de yollarda servis beklediği gözlendi.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın12
gülücük3
hayran1
üzgün1
şaşkın0
ismail demir

23 Aralık 2021 - 23:14

havaların soğuk,buzlu ve karlı olduğu zamanlar uzaktan eğitim yapılabilir.2 senedir herkes tecrübeli.Buz ve dondan dolayı yaşanacak düşmelerden boyun felci,el,kol,bacak kırılmaları gibi durumların asla telafisi olmaz..üstelik bu sadece yürüyerek gidecekler için.araç için tehlikeler zaten kazalarla ortaya çıkıyor

adamın biri

22 Aralık 2021 - 20:04

Tatil yapalım okullar açık olsun okullar açık olsun ama öğrenci servisleri gelmesin öğrencinin yarısı evde olsun onlar yarısı okulda olsun öyle birşey karar alınmış

Kardan adam

22 Aralık 2021 - 18:55

Kendi o havada ozel makam araciyla klima acik mi makamina gittiki bu havada merak ediyorum yoksa ogrenciler gibi yurudumu

Ersin s

22 Aralık 2021 - 13:04

Kaymakam bey eregli de yaşamıyor herhalde.

Öğretmen Veli

22 Aralık 2021 - 09:49

Yazıklar olsun. Tatil kararı almak çok mu zordu. Uzaktan eğitim yaparak devam edilebilirdi.

Anıl D.

22 Aralık 2021 - 09:44

Bunların yapacağı tatil de bu kadar olur zaten.! Neye göre kime göre sadece taşımalı tatil ediliyor anlamış değilim okullara heryerden her mahalleden giden çocuklar var servisler zaten çalışmıyor yürüme gidiliyor düşseler kolu bacağı kırılsa kim vercek hesabını?? Tatil yapılıyorsa herkese yapılsın kimse de mağdur edilmesin. O belli kesime tatil kararı verenler de kafalarını dışarı çıkarıp baksınlar verdikleri karar da mantık var mi diye.!

Yorum Yazın