Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VE NİHAYET!!!

VE NİHAYET!!!

Başbakan Binali Yıldırım’ın, "Soma’daki madencileri şehit olarak kabul eden düzenleme yaptık ve onlara bazı haklar verdik. Bu haklardan Zonguldak yararlanmamıştı. Şimdi bunu da düzeltiyoruz, Zonguldak Kömür İşletmesi’nde vefat eden kardeşlerimize de şehitlik mertebesi veriyoruz ve onların birer yakınını da kamuda işe alıyoruz" sözlerini değerlendiren Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, "Salonda gözlerimiz doldu" dedi.


Yiğit, merkezi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde olan dernek binasında düzenlendiği basın toplantısında, 700 şehit maden işçisinin yakınının verilen bu kararla büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.
Başbakan Yıldırım’ın, Zonguldak’taki sözlerinde Soma Ermenek yasasından dolayı tanınan hakların tüm madenci şehitleri için de düzenleme yapılacağına ilişkin konuşmasını hatırlatan Yiğit, şunları kaydetti:
“Emek hepimizin emeği”
Gerçekten orada gözyaşlarımızı tutamadık. Emek hepimizin emeğidir. Katkısı olan, bunlara katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bu dernek büyüyerek gidecek. Tüm Türkiye’nin her yerindeki maden şehitlerinin aileleri inanıyorum ki acılarını bir nebze olsun unutmuşlardır. Bizim babalarımızı hiçbirşeyin geri getirmeyeceğini biz biliyoruz ama en azından bu tip haklar bizlerin acılarını dindirmiş olacak. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız AK Parti Zonguldak Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Başkanlarımıza minnettarlarımızı sunuyorum, Allah hepsinden razı olsun. Sonuna kadar yanlarındayız. İnşallah en kısa zamanda çözüme kavuşturulur. Bu ailelerimiz de kamuda iş imkanına sahip olmuş olacaklar, Soma’daki kardeşlerimiz gibi."
Öte yandan toplantıda, Dernek Başkanı Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri Anadolu Ajansı Ereğli Temsilcisi Mustafa Kemal Bektaş’a, üzerinde madenci heykeli bulunan saat hediye ettiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın