Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Vatandaş, açık açık belirtmiş!

Vatandaş, açık açık belirtmiş!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir yurttaşın aracının camına astığı şehit fotoğrafı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünemeyeceğini anlatması dikkat çekti.


Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde 26 Aralık günü çekilen fotoğrafta, 78 SG 646 plakalı otomobilin arka camına, Şehit Ömer Halis Demir ve Şehit Fethi Sekin’in fotoğraflarının olduğu görüldü. Fotoğraflar ile birlikte yazılan ’not’ ise Türkiye’nin bölünemeyeceğinin “adeta” kanıtı gibiydi.
Notta şu yazılıydı:
“Bu (Sekin) Kürt çocuğu, bu (Halisdemir) Türk çocuğu. Ülkemi bölmek isteyenler ise o…pu çocuğu.”

-ŞEHİT FETHİ SEKİN-
İzmir Adliyesi önünde kaçmaya çalışan teröristlerin üstüne üstene ’koşup, son kurşununu attıktan sonra vatan toprağına düşen Elazığ’lı vatan evladıdır.
Baskil ilçesi Doğancık köyünde 1 Kasım 1973’te doğmuştu. 3 çocuk babasıydı. 22 yıllık polis memuruydu.  Mehmet Zeki ve Hatun Fethiye Sekin’in çiftinin 7 çocuğundan biriydi.
Korkusuzdu. Mertti. Yiğitti.

-ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR-
Türkiye askeri darbe girişimi sırasında darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi vurarak öldüren ve ardından diğer darbe yanlıların kurşunlarıyla vatan toprağına düşen Niğde’li vatan evladıdır.
Çukurkuyu beldesinde yaşayan “Ben onu vatana yetiştirdim vatan istedi vatana verdim” diyen Hasan Hüseyin Halisdemir’in biricik evladıydı. 42 yaşındaydı. Hatice Halisdemir’in eşi Elifnur ve Doğan Ertuğrul’un babasıydı. O dimdikti. O, Türkiye’nin 30 kurşunla şehit edilen “son emriydi”. Efsaneydi.
Korkusuzdu. Mertti. Yiğitti. 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran6
üzgün2
kızgın2
gülücük1
şaşkın1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın