Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’VATAN İÇİN SOL KOLUMU DA KAYBETMEYE HAZIRIM’

’VATAN İÇİN SOL KOLUMU DA KAYBETMEYE HAZIRIM’

Şırnak’ta vatani görevini yaparken mayın patlaması sonucu gazi olan Şenol Akyol (40), vatan için sağ kolunu kaybettiğini yine askere çağırırlarsa sol kolunu da kaybetmeye hazır olduğunu belirtti. 

Akyol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1998’de vatani görevini yaparken Cudi Dağı’nda mayın patlaması nedeniyle iki arkadaşının şehit olduğunu belirterek aynı patlamada sağ kolunu kaybettiğini ve bir ayağında da kırık nedeniyle 5 santimetre kısalma olduğunu söyledi.

Olayın ardından Diyarbakır Askeri Hastanesine kaldırıldığını anlatan Akyol, "Kendime tam 4,5 gün sonra geldim. Ardından 4 ay yoğun bakımda kaldım. Hastane serüvenim yaklaşık 2,5 yıl sürdü. Allah’a çok şükür durumum iyi ve moralim yerinde" diye konuştu. 

Vatan için sağ kolunu kaybettiğine işaret eden Akyol, şöyle devam etti:

"Güneydoğu’da yaşananları, televizyonlardan izliyorum. Bir kolum olmamasına rağmen çatışmaya gidebilirim. Vatan için sağ kolumu kaybettim ama yine askere çağırırlarsa sol kolumu da kaybetmeye hazırım. Bu vatan, bizim vatanımız. Bu topraklar, bizim topraklarımız. Edirne’den, Diyarbakır’a tüm topraklar bizim ve kimse bu vatanı bölmeye çalışmasın. Bölemezler de. Bizim zamanımızda askerler operasyona gidiyordu. Şimdi özel timler var, onlar gidiyor. O dönem imkanlar biraz daha kısıtlıydı şu an her şey donanımlı."

"İçimizdekilerle değil dışarıdakilerle savaşıyoruz" diyen Akyol, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin çözümü için kararlı bir şekilde terör sorununun üzerine gittiğini vurgulayarak "İnşallah, bu terör olayları düzelir ve bir an önce biter. Bu bayrak inmeyecek ve vatan bölünmeyecek" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın