Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VATAN BEKÇİLERİ, OMUZLARDA GİDİYOR

VATAN BEKÇİLERİ, OMUZLARDA GİDİYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ‘Şubat Celp Dönemi’ gelen asker adayları, vatani görevlerini yerine getirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katılıyor. ‘Kınalı kuzular’, askere omuzlarda uğurlanıyor.


Türkiye’yi karadan, havadan ve denizden gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumakla görevli olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde askere alım işlemleri sürüyor.
Görevlerini 98’e 1 tertip olarak yerine getirecek olan Karadeniz Ereğli’deki asker adayları ise çeşitli eğlenceler ile uğurlanıyor. Şehir terminaline akın eden asker adayları yakınları ise evlatlarını gurup ve gözyaşı ile otobüslere bindiriyor.
Öte yandan, yakınları tarafından omuzlara alınan bir ’kınalı kuzu’, terminale kadar taşındı. Başına mavi bere omuzlarına ise kına yüz örtüsü takan asker adayı, çevresindekileri ülkücülerin kullandığı ’kurt’ işareti ile selamladı. O anlar, fotoğrafları çekilerek ölümsüzleştirildi.                                           -ANIMSATMA-      
Askere gidecek kişiler toplamda 4 celp döneminde askere alınırlar. Bu celp dönemleri Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve Kasım Celp dönemi olmak üzere toplamda 4 dönemdir. Bu celp dönemleri haricinde askere alım yapılmaz. Askere gitmek isteyen kişiler de her istediği ayda askere gidemez. Askere gitmek isteyen kişiler bu celp dönemlerine uymak zorundadır. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın