Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

'Vasiyet' Karadeniz Ereğli'de sahnelendi

'Vasiyet' Karadeniz Ereğli'de sahnelendi

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şube Başkanı Okan Onur’un Atatürk’ün hayatının bilinmeyen yönlerini anlattığı “Vasiyet” adlı oyun sergilendi. 
Edinilen bilgiye göre, Ereğli Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Okan Onur’un sahnelediği oyunun 1. bölümü Ereğli sanatseverlerden tam not aldı. Onur’un tek başına sergilediği oyunda Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatına dair bilinmeyen yönler anlatıldı. Üç bölümden oluşacak bir prodüksiyonun ilk bölümünü oluşturan gösterimde, Mustafa Kemal’in doğduğu yıllardaki toplumsal koşullar ve aile ilişkileri anlatılırken, anlatıma eşlik eden etkileyici müzik ve sinevizyon gösterimi, salonda, duygulu bir atmosferin oluşmasını sağladı. Oyun sonunda seyirciler, Kdz. Ereğli Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Yusuf Arslan’dan programın tekrar yapılmasını isteyerek, bütün Ereğli halkının izlemesi gerektiğini belirtti.
Okan Onur ise ‘Vasiyet’in çığ gibi büyüdüğünü belirterek, “Mustafa Kemal Atatürk’e gösterilen sevginin ve enerjinin mutluluğunu tarif edemiyorum. Gittiğimiz her yerde büyük bir ilgi ile karşılaşıyoruz ve bu projeye imza atmanın çok büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu. 
Program daha sonra toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın