Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VALİLİK UYARDI !.

VALİLİK UYARDI !.

Vaka sayıları arttı, Zonguldak Valiliği eş, dost, akraba, komşu ziyaretlerinden kaçınılmasını istedi.


Zonguldak’ta hızla artan koronavirüs vakaları nedeni ile Zonguldak Valiliği uyarı yayımladı.

Uyarıda yeniden Mart-Nisan’da aylarında olduğu gibi sıkıntılı günler yaşamamak için seyahat ve ziyaretlere dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Zonguldak İl Pandemi kurulu Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında bugün toplanarak yeni alınacak tedbirleri görüştü. Görüşmeler sonucunda uyarı yazısı yayımlandı.

Valilikten yayımlanan uyarı şu şekilde:

“Son günlerde ilimiz genelinde vaka sayılarında artış görülmektedir. Salgının başlangıcı olan Mart-Nisan aylarında olduğu gibi sıkıntılı günler yaşamamak için toplu olarak bulunulan ortamlardan uzak durulması ve zorunlu olmadıkça şehirlerarası yolculuk yapılmaması; eş, dost, akraba, komşu ziyaretlerinden kaçınılması önem arz etmektedir”

 

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu il genelinde Kovid-19 salgınını önleme amacıyla birtakım tedbirler aldı.

 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımızın bu süreçte kalabalık ortamlardan uzak durmaları, zorunlu haller dışında hane halkı dışındaki kişilerle temas edilmemesi ve ev ziyaretlerinden kaçınmalarının tavsiye edilmesine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın AVM, market, semt pazarı, pazar yeri vb. toplu alışveriş mekanlarını 16.30-18.30 saatleri arasında, toplu taşıma araçlarını ise 07.30-09.30 ile 16.30-18.30 saatleri arasında zorunlu kalmadıkça kullanmamalarının önerilmesine karar verildi.

Kamu kurum ve kuruluşları, bankalar ve yoğunluk oluşabilecek büyük iş yerlerinde pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında birimleriyle ilgili işlemler nedeniyle bina dışında oluşan kalabalıklarda sosyal mesafenin korunması için gerekli tedbirlerin (işaretleme, kontrol gibi) kurum yetkililerince alınması kararı alınmıştır."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün4
gülücük1
şaşkın1
kızgın1
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın