Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VALİLİK AÇIKLADI !.

VALİLİK AÇIKLADI !.

Zonguldak’ta otel ve diğer konaklama yerlerinde müşteri kabulü yapılacak, müzik , eğlence ve toplu yemek organizasyonu yasak


Zonguldak’ta, otel ve diğer konaklama yerlerinde ‘Yılbaşı Kutlama Programı’ yapılamayacağı bildirildi.

Valilik’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında bugün (22 Aralık) toplanan, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nda, ülke genelinde 31 Aralık saat 21.00’de başlayıp, 4 Ocak 2021 saat 05’de sona erecek 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması süresince, otel ve diğer konaklama yerleri ilgili yeni kararlar alındı.

Söz konusu kısıtlama günlerinde, Otel ve diğer konaklama yerlerinde uyulması gereken kurallar şöyle sıralandı:

1. Belirtilen süre ve günlerde konaklama amaçlı müşteri kabul edebilecek olan oteller ve/veya konaklama tesislerinde; sosyal izolasyon ile başta fiziki mesafe olmak üzere temizlik ve maske kurallarına aykırı olması nedeniyle yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence/balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Bu doğrultuda oteller ve konaklama tesislerince, yılbaşında yemekli-müzikli kutlama/eğlence programları yapılacağı yönünde kampanya veya reklam faaliyetlerinde bulunulmayacaktır.

2. Bu süre/günlerde oteller ve konaklama tesislerinde disk jokey performansı dahil canlı müzik icra edilmeyecektir. Saat 22.00’den itibaren ise otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında kayıt dinletilmesi de dahil olmak üzere hiçbir şartta müzik yayınına izin verilmeyecektir.

3. Yine bu süre/günlerde; otel/konaklama tesislerinde konaklayan müşterilerin kalabalık şekilde bir araya gelmemelerine yönelik tedbirler alınacak ve yemek saatlerinde bu hususa özellikle dikkat edilecektir.

4. Otel veya konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlarda, İçişleri Bakanlığının “Konaklama Tesislerinde Uygulanacak Standartlar ve Tedbirler”konulu02.06.2020 tarih ve 8680 sayılı Genelgesi ve Sağlık Bakanlığı “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ile getirilen tüm tedbir ve kuralların eksiksiz uygulanmasının temin edilmesine yönelik denetim faaliyetlerinin yoğunlaştırılması ve etkinliğinin artırılması sağlanacaktır.

5. Kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde, Kimlik Bildirme Kanununun Ek 2 nci maddesi hükmü doğrultusunda oteller ve konaklama tesisleri tarafından kendilerine yapılan bildirimlerin doğruluğuna ve güncelliğine dikkat edilmesi sağlanacak, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlarda bulunan müşterilerin konaklama için bildirimde bulunulan kişiler arasında olup olmadığı kontrol edilecektir.”

Söz konusu kararlar ve yasaklara uyulmaması halinde ise şahıslara ve konaklama yerlerine, yasada belirlenen şekilde cezai işlem uygulanacağı, ilgili kanuna göre de Adli İşlem başlatılacağı kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın