Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VALİ "SAĞLIKÇILARIMIZ KENDİNİ KORUYAMADI"

VALİ "SAĞLIKÇILARIMIZ KENDİNİ KORUYAMADI"

Vali Bektaş, Zonguldak`da 137 Sağlık çalışanının pozitif olmasını böyle yorumladı.


Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ta coronavirüs salgınında test sonucu pozitif çıkan kişi sayısını 567  olarak açıkladı.

Vali Bektaş, "Bu sayının 137’si aralarında  doktor, hemşire ve yardımcı personellerin bulunduğu Sağlık çalışanları”dedi.

Bektaş, “ Sağlık çalışanlarımız kendilerini koruyamadı. Her türlü tedbire rağmen  sağlıkçılarımız hasta ile dilaloglarda kendilerini korudular.    Birbiri ile dilaloglarda kendilerini  koruyamadılar. Bu bizim faturamızı ağırlaştırdı.Eğer bu rakam olmasaydı, bize sağlıkçıların getirdiği yük olmasaydı belki de bugün geri dönüşümü konuşuyorduk.”şeklinde konuştu.

Bu arada Vali Bektaş, Zonguldak genelinde evlerinde takip edilen vaka sayısının 4 bin 500 civarında olduğunu söyledi.

SON DAKİKA

VALİ BEKTAŞ SAĞLIKÇILARDAN ÖZÜR DİLEDİ...
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş dün düzenlediği basın toplantısında “sağlıkçılar bize yük oldu” şeklindeki açıklamasından ötürü kamuoyundan özür diledi.Sağlık örgütlerinden gelen tepkiler üzerine basın açıklaması yayınlayan Vali Bektaş, “Bu sıkıntılı günlere de sağlık çalışanlarımızın üzülmesine sebep olmuşsak kendilerinden açık yüreklilikle özür diliyorum” dedi.Vali Bektaş’ın açıklaması şu şekilde;“17 Mart tarihinde valilikte düzenlenen basın toplantısında ilimizle ilgili Pandemi konuları konuşulmuş, olayın geldiği aşama, alınması gerekli önlemler, yapılan çalışmalar, aksayan hususlar, olayın kökenleri ve etkenler konuşulmuş, kamuoyundaki tereddütler giderilmeye çalışılmıştır. Bu çerçevede sağlık çalışanlarımızın kendilerini koruyamamalarından kaynaklı husus da gündeme gelmiş bu konunun çözümü için de yapılacaklar açıklanmıştır. Konuşmanın basına yansımasıyla konuşmada sağlık çalışanlarımızı, kastı aşsa da üzecek, yanlış anlamaya uygun ifadelerin telaffuz edildiği ortaya çıkmıştır. Tabii ki konunun asıl sahibi sağlık camiasını üzmek gibi bir kasıt asla söz konusu değildir. Her şeye rağmen bu sıkıntılı günlerede sağlık çalışanlarımızın üzülmesine sebep olmuşsak kendilerinden açık yüreklilikle özür diliyorum. Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz açıktır. İlimizin de bu tabloyu çok şiddetli yaşadığı ortadadır. Pandemide ülke geneli ölüm oranının, yoğun bakımdaki hasta sayısının üç katı rakamlarla ilimizde karşı karşıya kaldık. Buna rağmen bütün kamuyu seferber ederek, vatandaşımızı ciddi sınırlamalara zorlamışken, sayın sağlık bakanımızın açık beyanına da yansıdığı şekliyle izolasyonda % 99 luk bir başarıyı yakalayarak tabloyu nerdeyse olumluya döndürmüşken, sağlık çalışanlarımızın özellikle son dönemde kendilerini koruyamamaları nedeniyle, tabloda istenen iyileşmenin sağlanamaması ile yaşanan hayal kırıklığı maalesef sözlerimize yansımıştır.Konunu bu çerçevede değerlendirilmesini ilgililerden bekliyor, bu mücadeleyi sırtlayan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bütün kamu görevlisi arkadaşlarıma ve STK temsilcilerimize, basın mensuplarımıza, yoksunluklara sabreden vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.Biraz gecikmeli de olsa bu işi başaracağımıza umudumuz tamdır.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın12
üzgün8
gülücük1
şaşkın1
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın