Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Vali, “istismarı” anlattı

Vali, “istismarı” anlattı

Türkiye’nin son günlerdeki gündem konusu çocuk istismarı Düzce’de de ele alındı. Valilik konferans salonunda Rehber Öğretmenlere yönelik "Çocuk İstismarı" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Vali Zülkif Dağlı, toplantıda yaptığı konuşmada, Düzce’de çocuk istismarını önleme konusunda başarılı çalışmalar yapıldığını söyledi. Konunun önemini hatırlatmak amacıyla bu toplantının düzenlendiğini belirten Dağlı, şunları kaydetti:
“Bugün son günlerde çok fazla tartışılmaya başlanan ancak bizim birimci dönem sonu itibari ile planlamış olduğumuz ancak bugüne yapabildiğimiz bir konu ile ilgili olarak bir araya geldik. Son zamanlarda basın ve yayın organlarında çok fazla yer alıyor. İlimizde bu manada güzel çalışmalar olduğunu biliyoruz. Özellikle aklıma gelen Gölyaka ilçemizde ki bir öğretmenimizin bu manada yapmış olduğu çalışmalar bana takdirle bahsedilince arkadaşlarımızın hepsiyle birlikte bir toplantı yapalım bu konuda hem bir farkındalık oluşturalım hem de konunun önemine binaen bir kere daha hatırlatmış olalım.”
Öğretmenler, çocuklarla iletişime geçmeli
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bora Büken ise Çocuk İstismarı ve İhmali, Kurumlar Arası Koordinasyon ve Korumada Öğretmenin Görevi konulu bir sunum gerçekleştirdi. 
Büken, öğretmenlerin çocuklarla iletişime geçerek onun hal ve hareketlerini değerlendirmeleri gerektiği uyarısında bulunurken, çocuk istismarının nasıl önlenebileceğine dair bilgilendirmede bulundu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın