Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uzunmehmet Ve Maden Şehitleri İçin Mevlit Okundu

Uzunmehmet Ve Maden Şehitleri İçin Mevlit Okundu

Ereğli Belediyesi tarafından taş kömürünü bulan Uzunmehmet ve maden şehitleri için mevlit okutuldu.

Kestaneci Camisi’nde okunan mevlide, Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Atilla Bulak ve Hüseyin Ağlar, Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme Yardımlaşma Sandığı Armutçuk Şube Başkanı ve Maden Şehidi Yakınları Derneği Başkanı Çetin Yiğit, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, maden işçileri ve vatandaşlar katıldı.

Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme Yardımlaşma Sandığı Armutçuk Şube Başkanı ve Maden Şehidi Yakınları Derneği Başkanı Çetin Yiğit, yaptığı açıklamada, ülke ekonomisine bulduğu kömür ile katkı sağlayan Uzunmehmet’i saygı ve şükranla andıklarını söyledi.

Yiğit, Uzunmehmet anıtının yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Soma’da maden şehitlerinin yakınlarına sağlanan imkanların Türkiye genelindeki maden şehitlerinin yakınlarına da sağlanması gerektiğini vurgulayan Yiğit, şöyle konuştu:

"Uzunmehmet’i ve maden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Rahmetle anıyoruz yetmez bunları gerçekten de hayata dönüştürmemiz lazım. AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Özcan Ulupınar bu konuda son derece duyarlı, kendisine de teşekkür ediyoruz. Maden şehitlerini sadece anmayalım, destek olalım."

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından katılımcılara lokum dağıtıldı. 

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın